>Pastel Pembe Dantelli Tunik

>

Bu yazımda bahsetmiş olduğum tunik sonunda bitti. Kalıpsız, sadece iki dikdörtgen parçadan diktim. Önüne v yaka oydum, arkasına da elimdeki bir kalıptan arka boyun oyuğunu yerleştirdim. Kol açıklığını bırakıp iki yandan dikiş attım. Kenarlara birkaç çeşit dantel şerit geçtim bir de pastel tonlarda bir pembe bordür ekledim. Yakaya güpür dantel diktim ve etrafına beyaz taşlar işledim. Son olarak da kenarlardaki dantelin üzerine birkaç inci diktim.

Model için kardeşimin arkadaşına buradan teşekkürlerimi yolluyorum. Eğer Türkbükü Beach’lerine gidecekseniz plaj kıyafeti bile olur, nitekim model öyleydi :)

Reklamlar

49 Responses to “>Pastel Pembe Dantelli Tunik”

 1. >yeni bloğunu iyi günlerde ,bol tasarımla kullanırsın inşallah.bu aralar çok yoğunum okuyamıyorum bloğları yeni öğrendim satışa ara verdiğini .umarım herşey gönlünce olur.mimar olmak çok zordur.ama sen başarmışsın.niye geriye attığına o zmanda anlayamamıştım.dikiş hayatının her devresinde olur ama sen onca yıl okulunu okuyup ,çalışıp reverans yapıp değerli bir meslek kazanmışken dikişe dönmen şaşırtmıştı benide.tabiki her tercih ve yürmek istediğin yol senindir.ama mimarlık bir ayrıcalıktır.babamın benden istediği ve benimde çok istediğim bir meslekti yanlış okul seçimiyle olmadı.şimdi kardeşim iç mimarlıkta okuyor.umarım kalbin en doğru tercihi yapmıştır.sevgiler.

 2. >yeni bloğunu iyi günlerde ,bol tasarımla kullanırsın inşallah.bu aralar çok yoğunum okuyamıyorum bloğları yeni öğrendim satışa ara verdiğini .umarım herşey gönlünce olur.mimar olmak çok zordur.ama sen başarmışsın.niye geriye attığına o zmanda anlayamamıştım.dikiş hayatının her devresinde olur ama sen onca yıl okulunu okuyup ,çalışıp reverans yapıp değerli bir meslek kazanmışken dikişe dönmen şaşırtmıştı benide.tabiki her tercih ve yürmek istediğin yol senindir.ama mimarlık bir ayrıcalıktır.babamın benden istediği ve benimde çok istediğim bir meslekti yanlış okul seçimiyle olmadı.şimdi kardeşim iç mimarlıkta okuyor.umarım kalbin en doğru tercihi yapmıştır.sevgiler.

 3. >*sihirlieller : teşekkür ederim, inşallah. Mimarlığa ara vermemin sebebi tamamen krizin patlak vermesi ve benim işte çıkarılmamla başladı. Yani aslında zorunluluktu biraz. Anlatmıştım aslında ama kaçırmışsın herhalde. İşten çıkarıldıktan sonra da uzun süre iş aradım ama bulamadım sonra kıyafet tasarımına girdim zaten. Bu ara piyasanın biraz toparlandığını ümit ederek yine iş arayışına başladım. İnşallah bulabilirim.

 4. >*sihirlieller : teşekkür ederim, inşallah. Mimarlığa ara vermemin sebebi tamamen krizin patlak vermesi ve benim işte çıkarılmamla başladı. Yani aslında zorunluluktu biraz. Anlatmıştım aslında ama kaçırmışsın herhalde. İşten çıkarıldıktan sonra da uzun süre iş aradım ama bulamadım sonra kıyafet tasarımına girdim zaten. Bu ara piyasanın biraz toparlandığını ümit ederek yine iş arayışına başladım. İnşallah bulabilirim.

 5. >yine muhteşem olmuş. ellerine sağlık laçin. herşey gönlünce olsun

 6. >yine muhteşem olmuş. ellerine sağlık laçin. herşey gönlünce olsun

 7. >Laçinciğim çok hoş bir tunik olmuş ben çok beğendim güle güle giy :)

 8. >Laçinciğim çok hoş bir tunik olmuş ben çok beğendim güle güle giy :)

 9. >Bayıldım ben buna,iyi günlerde kullan şekercim.Bu sene pudra rengi inanılmaz moda,özellikle bronz tende muhteşem gözüküyor:)SEVGİLER

 10. >Bayıldım ben buna,iyi günlerde kullan şekercim.Bu sene pudra rengi inanılmaz moda,özellikle bronz tende muhteşem gözüküyor:)SEVGİLER

 11. >laçinciğim, enfes olmuş! eline sağlık, bayıldım. <3

 12. >laçinciğim, enfes olmuş! eline sağlık, bayıldım. <3

 13. >laçin ellerine sağlık yine herzamnki gibi çok şık olmuş plajda giymeye kıyamazdım herhalde:))birde bu yakaya diktiğin taşlar çok şık nerden aldığını sorabilirmiyim?kolay gelsin…

 14. >laçin ellerine sağlık yine herzamnki gibi çok şık olmuş plajda giymeye kıyamazdım herhalde:))birde bu yakaya diktiğin taşlar çok şık nerden aldığını sorabilirmiyim?kolay gelsin…

 15. >Laçin selaam, yeni başlangıçların hayırlı olsun… Her şey gönlünce olur inşallah. Bu arada tuniğin çok tatlı bir havası var pembeler ve danteller çok romantik güle güle kullan. Sevgiler

 16. >Laçin selaam, yeni başlangıçların hayırlı olsun… Her şey gönlünce olur inşallah. Bu arada tuniğin çok tatlı bir havası var pembeler ve danteller çok romantik güle güle kullan. Sevgiler

 17. >Çok güzel olmuş, bu model bu sene pek moda. Aynı medelin gri penyeden olanını aldım geçenlerde, çok rahat giyiliyor.İŞ konusunda haklısın, ben de inşaat sektöründeyim maalesef 2009'u ölü yıl ilan ettik :(Tüm umutlar ve zam hayallerimiz 2010'a :/

 18. >Çok güzel olmuş, bu model bu sene pek moda. Aynı medelin gri penyeden olanını aldım geçenlerde, çok rahat giyiliyor.İŞ konusunda haklısın, ben de inşaat sektöründeyim maalesef 2009'u ölü yıl ilan ettik :(Tüm umutlar ve zam hayallerimiz 2010'a :/

 19. >bana ilham veriyorsun laçin,pembe tuniğin çok güzel olmuş ve kolay a benziyor bende deniycem :)yukardaki yoruma istinaden inş. çok yakında istediğin gibi biyerde çalışma imkanı bulursun tabii bizi ihmal etmemek şartıyla;)

 20. >bana ilham veriyorsun laçin,pembe tuniğin çok güzel olmuş ve kolay a benziyor bende deniycem :)yukardaki yoruma istinaden inş. çok yakında istediğin gibi biyerde çalışma imkanı bulursun tabii bizi ihmal etmemek şartıyla;)

 21. >Bende Ulus pazarından şifonunu almıştım bunun. Plaj için çok rahat oluyor gerçekten.. Çok güzel olmuş..

 22. >Bende Ulus pazarından şifonunu almıştım bunun. Plaj için çok rahat oluyor gerçekten.. Çok güzel olmuş..

 23. >Rengine ve duruşuna bayıldım Laçin süpperr olmuş acayip yakışmış canım güle güle giy maşallah.:)Keşke bende dikebilsem hadi dikmeyi geçtim hayatta boncuk filan işlemediğimden benim için biraz zor ama sende görünce evde ki küçük dikiş makinam da bir deneme yapacağım bakalım :))Olursa blogum da yayınlarım :)

 24. >Rengine ve duruşuna bayıldım Laçin süpperr olmuş acayip yakışmış canım güle güle giy maşallah.:)Keşke bende dikebilsem hadi dikmeyi geçtim hayatta boncuk filan işlemediğimden benim için biraz zor ama sende görünce evde ki küçük dikiş makinam da bir deneme yapacağım bakalım :))Olursa blogum da yayınlarım :)

 25. >laçin bu tunik te cok guzel olmuş ben birde neyi begendim Edaya yaptıgın elbise cok güzeldi..blogunda yer versen …

 26. >laçin bu tunik te cok guzel olmuş ben birde neyi begendim Edaya yaptıgın elbise cok güzeldi..blogunda yer versen …

 27. >SÜper olmuş canım!..Güle güle giy ve güle güle daha bissürü dik ehe(=

 28. >SÜper olmuş canım!..Güle güle giy ve güle güle daha bissürü dik ehe(=

 29. >Candy gibi olmuşsun! Ellerine sağlık.

 30. >Candy gibi olmuşsun! Ellerine sağlık.

 31. >*şinez: çok teşekkürler.*gonca: teşekkür ederim, beğendiğine sevindim.*pride: yanmadan önce yakıştıramıyordum kendime ama şu an ben de çok seviyorum pudra tonlarını.*hesionka: çok sağol canım.*selen: yok, ben de kıyamam plajda giymeye :) taşlar Ümraniye kumaşçılar sokağındaki tuhafiyeden.*didem : evet, başlangıçlar iyidir, inşallah bana da iyi gelir.*volkan-kaldera: kesinlikle model çok rahat. Umudum kesmiyorum ben de inşallah piyasa düzelecek.*syhn : çok kolay modeli, rahat dikersin.*flame : şifonu da çok güzeldir eminim.*chido's : boncuk o kadar zor değil zaten birkaç tane koydum ben de, o kadar sabrım yok :)*minikmimik : teşekkür ederim. O elbiseyi ben sahibinin üzerinde biçtim ama uygun kumaş bulursam bir tane de kendime yapayım, o zaman anlatabilirim.*styleT : çok teşekkürler. Zaten başladı kafamda tilkiler uçuşmaya.* antigone: teşekkür ederim.

 32. >*şinez: çok teşekkürler.*gonca: teşekkür ederim, beğendiğine sevindim.*pride: yanmadan önce yakıştıramıyordum kendime ama şu an ben de çok seviyorum pudra tonlarını.*hesionka: çok sağol canım.*selen: yok, ben de kıyamam plajda giymeye :) taşlar Ümraniye kumaşçılar sokağındaki tuhafiyeden.*didem : evet, başlangıçlar iyidir, inşallah bana da iyi gelir.*volkan-kaldera: kesinlikle model çok rahat. Umudum kesmiyorum ben de inşallah piyasa düzelecek.*syhn : çok kolay modeli, rahat dikersin.*flame : şifonu da çok güzeldir eminim.*chido's : boncuk o kadar zor değil zaten birkaç tane koydum ben de, o kadar sabrım yok :)*minikmimik : teşekkür ederim. O elbiseyi ben sahibinin üzerinde biçtim ama uygun kumaş bulursam bir tane de kendime yapayım, o zaman anlatabilirim.*styleT : çok teşekkürler. Zaten başladı kafamda tilkiler uçuşmaya.* antigone: teşekkür ederim.

 33. >Çok çok romantik..Sana da çok yakışmış.Güle güle giy Laçin'cim.

 34. >Çok çok romantik..Sana da çok yakışmış.Güle güle giy Laçin'cim.

 35. >Herşeyi geçtim tek tek onca boncuk ve inciyi elinde dikmişsin, delirdin mi annem :) İyi sabır valla bakarken bile içim şişti!

 36. >Herşeyi geçtim tek tek onca boncuk ve inciyi elinde dikmişsin, delirdin mi annem :) İyi sabır valla bakarken bile içim şişti!

 37. >Laçin harika olmuş!Ellerine sağlık.

 38. >Laçin harika olmuş!Ellerine sağlık.

 39. >*mughetto: bu ara biraz romantiğim evet :)) beğendiğine sevindim.*stil direktörü: canım bunun olayı bu, dikmek lazım :))*Avon Dünyası: teşekkür ederim.

 40. >*mughetto: bu ara biraz romantiğim evet :)) beğendiğine sevindim.*stil direktörü: canım bunun olayı bu, dikmek lazım :))*Avon Dünyası: teşekkür ederim.

 41. >cok güzel:) ve cok romantik:))sana ol bol yeni fikir diliyorum…

 42. >cok güzel:) ve cok romantik:))sana ol bol yeni fikir diliyorum…

 43. >super bayıldım :)bende ıstıyorum keske en yakın zamanda..

 44. >super bayıldım :)bende ıstıyorum keske en yakın zamanda..

 45. >laçincim harika:)))modeli ve kumaş rangi çok hoş bende tatile çıkıcam inşacaba dikdörtgen şeklinin CM lerini alabilirmiyim???

 46. >laçincim harika:)))modeli ve kumaş rangi çok hoş bende tatile çıkıcam inşacaba dikdörtgen şeklinin CM lerini alabilirmiyim???

 47. >inşallah en kısa zamanda şöyle evine yakın, çalışma koşulları ve özlük hakları iyi, çalışma arkadaşları da eh fena diyebileceğin bir iş ortamın olur laçincim… herşeyin hayırlısı.. mimarlığa geri dönmene cok sevindim. senin için daha hayırlı oldugunu düşünüyorum sevgiler

 48. >inşallah en kısa zamanda şöyle evine yakın, çalışma koşulları ve özlük hakları iyi, çalışma arkadaşları da eh fena diyebileceğin bir iş ortamın olur laçincim… herşeyin hayırlısı.. mimarlığa geri dönmene cok sevindim. senin için daha hayırlı oldugunu düşünüyorum sevgiler

Trackbacks

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: