>Sütyenden Saç Aksesuarı?!? DIY

>

Baştan söyleyeyim biliyorum, delirdim iyice… 
Benim gibi genelde sakin olan birinden beklenmeyecek bir çalışma yaptım :=)
[sanırım biraz eğlenmeye ihtiyacım vardı]

Bu fikir aslında uzun zamandır aklımdaydı, arkadaşlarımla da paylaşmıştım. Hatta Bilun’a da söylemiştim, “bana yapar mısın” diye de sormuştum. Sonra unuttum gitti, veremedim. Düne kadar da bir türlü yapmaya vakit bulamamıştım. Açıkçası şeklinin belli olmasını, yani ne malzemeden (!) yapıldığının anlaşılmasını istemediğim için de nasıl olacağını bilmiyordum. Ve sütyenden saç aksesuarı denemesi başarıyla* sonuçlandı.
* Başarıdan kasıt bittiğinde sütyeni andırmamasıdır :=)

Efendim malzemelerimiz bunlardır:

 • Eski veya yeni almanıza rağmen küçük gelmiş kısacası giyilmeyecek bir sutyen. Rengi önemli değil, nasılsa kaplayacağız. Ama modeli bu şekilde üçgenimsi olursa daha iyi olur. Askılarını ve arkasını kesin. Gördüğünüz gibi yarısını kullanıyoruz sadece.
 • Kumaşlar, tüller, taşlar, kurdele, tüy; evde ne varsa. Bunlar zevkinize kalmış.
 • Ben ilk başta taca yapıştıracaktım ama çok büyük bir figür olduğu için taçta olmuyor, şekli bozuluyor. Fotoğraftaki boş tacı siyah lastik olarak düşünün.

Öncelikle sütyeni kumaşla kaplıyoruz. Bunu yapıştırarak da yapabilirsiniz. Benim gibi kılıf dikerek de.
Daha sonra üzerini süslüyoruz. Ben süsleme için kumaşları iki şekilde kullandım; bir kısmından kumaş gül yaptım, diğerlerinden ise fırfır yapıp güllerin etrafına sardım. En son da taşlarla süsledim.
Siyah lastiğin iki ucunu makinede birleştirip üzerine bir zamanların sütyeni, şimdinin minik şapka halindeki saç aksesuarını da takınca işimiz tamamlanıyor.
Artık dışarı çıkıp insanların garip bakışlarıyla mutlu olabilirsiniz :=)

Son birşey : Sadece bunun için değil herşey için geçerli.
Eğer olur da benim yayınladığım bir fikri tutar ve yaparsanız hatta blogunuz varsa ve yayınlarsanız,
link vermeyi unutmayın olur mu, ben de bakayım versiyonlarına. İlham verebilmek çok mutlu ediyor çünkü beni. Bazı arkadaşlar link vermekten ısrarla kaçınıyorlar nedense, incileri dökülecek sanki…Bu benim için değil herkes için geçerli, bilerek ve isteyerek sadece “aman, ona ziyaretçi gitmesin” diye link vermemek baya ayıp birşey kanımca.
Blogunuz yoksa da mail ile fotoğrafını gönderebilirsiniz, burada seve seve yayınlarım.


EKLEME 1: Arkadaşlar, bunu kendime yaptım. Yani satmıyorum, yanlış anlaşılma olmasın. Sadece paylaşmak istedim…
EKLEME 2: Bilun da bu sabah yazdığı yazısında vatkadan yapmış onunkini alabilirsiniz.


Reklamlar

75 Yorum to “>Sütyenden Saç Aksesuarı?!? DIY”

 1. >Amacına ulaşmış bir çalışma :)) Sen söylemesen benim hayatta aklıma gelmezdi, ana malzemenin sütyen olduğu :) Her zaman ki gibi renkleri de şahane Laçincim..

 2. >Amacına ulaşmış bir çalışma :)) Sen söylemesen benim hayatta aklıma gelmezdi, ana malzemenin sütyen olduğu :) Her zaman ki gibi renkleri de şahane Laçincim..

 3. >Süper! Yaratıcılıkta son nokta diye buna denir. Çok güzel olmuş ve çok yakışmış, ellerine sağlık. Güzel günlerde tak =) Gülleri senin kadar muntazam yapabileceğimi düşünsem bende hemen yapardım. Ama cesaret edemiyorum.

 4. >Süper! Yaratıcılıkta son nokta diye buna denir. Çok güzel olmuş ve çok yakışmış, ellerine sağlık. Güzel günlerde tak =) Gülleri senin kadar muntazam yapabileceğimi düşünsem bende hemen yapardım. Ama cesaret edemiyorum.

 5. >aa! çok orjinal olmuş:) İnsanlar neler neler giyiniyor dışarda,bu çok masum kalıyor bence;)

 6. >aa! çok orjinal olmuş:) İnsanlar neler neler giyiniyor dışarda,bu çok masum kalıyor bence;)

 7. >bayıldım lacin eline saglık tam benim gib cılgınlık abidesi:)))) renklerin kombinasyonu da trendy soylemeden gecemiiiciiimmmmm!!!!!

 8. >bayıldım lacin eline saglık tam benim gib cılgınlık abidesi:)))) renklerin kombinasyonu da trendy soylemeden gecemiiiciiimmmmm!!!!!

 9. >ya bu şu ana kadar gördüğüm en bombastik şeylerden biri! vatkadan olanını görmüştüm de, sütyen kullanmak çok daha şahaneymiş, acayip akıllıca :D bayıldım, eline sağlık <3

 10. >ya bu şu ana kadar gördüğüm en bombastik şeylerden biri! vatkadan olanını görmüştüm de, sütyen kullanmak çok daha şahaneymiş, acayip akıllıca :D bayıldım, eline sağlık <3

 11. >cok hos olmus, sevdim!

 12. >cok hos olmus, sevdim!

 13. >Çok güzel bir fikir gerçekten,40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi herhalde :) Tebrik ederim,çok güzel olmuş.Renklerin uyumuda çok güzel çok yakışmış.Bence başka modellerinide tasarlayıp pasajda listelemelisiniz,çünkü hem çok yaratıcı bir fikir olmuş hemde çok orjinal bir parça olmuş.Tekrar tebrik ederim.Sevgiler

 14. >Çok güzel bir fikir gerçekten,40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi herhalde :) Tebrik ederim,çok güzel olmuş.Renklerin uyumuda çok güzel çok yakışmış.Bence başka modellerinide tasarlayıp pasajda listelemelisiniz,çünkü hem çok yaratıcı bir fikir olmuş hemde çok orjinal bir parça olmuş.Tekrar tebrik ederim.Sevgiler

 15. >çok hoş olmuş hiç anlaşılmıyor sütyenden yapıldığı ayrıca şu link vermekten kaçınanları anlamış değilim

 16. >çok hoş olmuş hiç anlaşılmıyor sütyenden yapıldığı ayrıca şu link vermekten kaçınanları anlamış değilim

 17. >Başlığı görünce ister istemez gülüyor insan :) ama cok begendim cok da yaratıcı deneyeceğimden emin olabilirsin:)

 18. >Başlığı görünce ister istemez gülüyor insan :) ama cok begendim cok da yaratıcı deneyeceğimden emin olabilirsin:)

 19. >Merhaba Laçin,yine harikalar yaratıyorsunuz…önerilerinizi keyifle izliyorum….Ellerinize sağlık…sevgiler,

 20. >Merhaba Laçin,yine harikalar yaratıyorsunuz…önerilerinizi keyifle izliyorum….Ellerinize sağlık…sevgiler,

 21. >40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.Süper olmuş valla, sen yazmasan neyden yapıldığıda asla anlamazdım :))

 22. >40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.Süper olmuş valla, sen yazmasan neyden yapıldığıda asla anlamazdım :))

 23. >*n@zo: sağol canım*roxana: aslında biraz pratikle yapabilirsin zor değil.*seddosh: değil mi…*ilkimhicler: Ay evet tam senlik :))*hesionka: Evet vatkadan olanını da bilun yazmış bugün :))*nergisce: teşekkürler*yağmur: teşekkürler ama ben bunu kendime yaptım satmıyorum yani*papatyaninguncesi: teşekkürler. Öyleleri var maalesef :(*chilekciko: :)) güldürdüysem ne mutlu bana*colors of angel: çok teşekkürler*birileri anlatsın: anlaşılmaması daha iyi :))

 24. >*n@zo: sağol canım*roxana: aslında biraz pratikle yapabilirsin zor değil.*seddosh: değil mi…*ilkimhicler: Ay evet tam senlik :))*hesionka: Evet vatkadan olanını da bilun yazmış bugün :))*nergisce: teşekkürler*yağmur: teşekkürler ama ben bunu kendime yaptım satmıyorum yani*papatyaninguncesi: teşekkürler. Öyleleri var maalesef :(*chilekciko: :)) güldürdüysem ne mutlu bana*colors of angel: çok teşekkürler*birileri anlatsın: anlaşılmaması daha iyi :))

 25. >laçincim harika baktım bılununda süper olmuş :)))sütyenler kafaya:))) bende sütyenden çanta yapmayı düşünmüştüm bakaım ne zaman elim ealıcam :)))

 26. >laçincim harika baktım bılununda süper olmuş :)))sütyenler kafaya:))) bende sütyenden çanta yapmayı düşünmüştüm bakaım ne zaman elim ealıcam :)))

 27. >Bir ara bende vatkadan denemeyi düşündüm ama hala düşünme aşamasındaydı. Sütyen fikri süper olmuş böyle saç aksesuarlarına bayılıyorum. bende en kısa zamanda yapıp paylaşıcam :)))

 28. >Bir ara bende vatkadan denemeyi düşündüm ama hala düşünme aşamasındaydı. Sütyen fikri süper olmuş böyle saç aksesuarlarına bayılıyorum. bende en kısa zamanda yapıp paylaşıcam :)))

 29. >Başlığı görünce pek bir meraklandım ama süper olmuş canım(=..Fikir, kullanılan malzemelerin renkleri, onları böyle güzel birleştirebilmek, hepsi şahane!/applaud (=

 30. >Başlığı görünce pek bir meraklandım ama süper olmuş canım(=..Fikir, kullanılan malzemelerin renkleri, onları böyle güzel birleştirebilmek, hepsi şahane!/applaud (=

 31. >Çokkk güzel olmuş. Bende denesem mi acaba :p

 32. >Çokkk güzel olmuş. Bende denesem mi acaba :p

 33. >Sevgili çılgın lacheen arada delirmek ruhu besler ve şımartır…,hemde şahane hissettirir insana kendini yalnız değilsin …gülümsettin; şu deli halin bile hanım hanımcık ,hanım hanımcık çok tatlı bir delisin sen …heep böyle kal.. paylaşım denenecektir:)takılacaktır…zıplayıp uçulacaktır…tenks haydins bay

 34. >Sevgili çılgın lacheen arada delirmek ruhu besler ve şımartır…,hemde şahane hissettirir insana kendini yalnız değilsin …gülümsettin; şu deli halin bile hanım hanımcık ,hanım hanımcık çok tatlı bir delisin sen …heep böyle kal.. paylaşım denenecektir:)takılacaktır…zıplayıp uçulacaktır…tenks haydins bay

 35. >Ellerine sağlık Laçinciğim gördüğümüz üzere yaratıcılığın sonu yok saç aksesuarları artık çok moda ben çok seviyorum

 36. >Ellerine sağlık Laçinciğim gördüğümüz üzere yaratıcılığın sonu yok saç aksesuarları artık çok moda ben çok seviyorum

 37. >çok güzel tam senlik:)iyi günlerde kullan…

 38. >çok güzel tam senlik:)iyi günlerde kullan…

 39. >waaw çok yaratıcı bir tasarım bayıldım:)

 40. >waaw çok yaratıcı bir tasarım bayıldım:)

 41. >tebrik ederim çok güzel bir çalışma olmuş;) eline sağlıklink verince incileri dökülenlerin, izleyicileri biir bir dökülsün inşallaah haha :D :) ;)

 42. >tebrik ederim çok güzel bir çalışma olmuş;) eline sağlıklink verince incileri dökülenlerin, izleyicileri biir bir dökülsün inşallaah haha :D :) ;)

 43. >Harika valla,süper olmuş.Link verme konusunda da kesinlikle katılıyorum,sevgiler.

 44. >Harika valla,süper olmuş.Link verme konusunda da kesinlikle katılıyorum,sevgiler.

 45. >Çok çılgınca ve yaratıcı :)ellerine sağlık

 46. >Çok çılgınca ve yaratıcı :)ellerine sağlık

 47. >Canım guzel ama vatkadan bır farkı yok dımı?Yanı sutyen bozmak ıstemıyorsak (problem yoksa yanı) vatkadan da yapabılırız degıl mı?Fıkır-fıkrı çalışmaya dondurme acısından tebrıkler.tubiş

 48. >Canım guzel ama vatkadan bır farkı yok dımı?Yanı sutyen bozmak ıstemıyorsak (problem yoksa yanı) vatkadan da yapabılırız degıl mı?Fıkır-fıkrı çalışmaya dondurme acısından tebrıkler.tubiş

 49. >cok güzel olmus,bayildim.iki blog var boyle stil sahibi ve kendi gibi olan bi sen bi de nilerturk ikinizde harikasiniz.hic bi farklilik siritmiyor aksine cok hos duruyor uzerinizde.

 50. >cok güzel olmus,bayildim.iki blog var boyle stil sahibi ve kendi gibi olan bi sen bi de nilerturk ikinizde harikasiniz.hic bi farklilik siritmiyor aksine cok hos duruyor uzerinizde.

 51. >başarıyla sonuçlandı mı?????muhteşem olmuş!!! muhteşemden kastım: muhteşem!!!!!!!!!!renkler güller o tüy ayrıntısı herşeyi çok güzel olmuş yaa. denersem mutlaka paylaşırım ve linkimi unutmam ;)KİMSE DE UNUTMASIN!

 52. >başarıyla sonuçlandı mı?????muhteşem olmuş!!! muhteşemden kastım: muhteşem!!!!!!!!!!renkler güller o tüy ayrıntısı herşeyi çok güzel olmuş yaa. denersem mutlaka paylaşırım ve linkimi unutmam ;)KİMSE DE UNUTMASIN!

 53. >Aynen öyle bilirsin 2006'dan beri blog yazarım en çok buna dikkat eden kişiyimdir bunun da altını çizerim her daim bilirsin canım.Emeğe saygı diyenler de bazen bunu yapmıyor ne yazık ki, ayrıca birbirimizden esinlenmek dışında bu tarz fikirler yabancı bloglarda görüp aklımıza yatıyor bu gibi durumlarda bile bence link verilmeli, büyüklük her daim bizde kalmalı diye düşünüyorum. Çok da cici ve tarz olmuş canım güle güle tak.

 54. >Aynen öyle bilirsin 2006'dan beri blog yazarım en çok buna dikkat eden kişiyimdir bunun da altını çizerim her daim bilirsin canım.Emeğe saygı diyenler de bazen bunu yapmıyor ne yazık ki, ayrıca birbirimizden esinlenmek dışında bu tarz fikirler yabancı bloglarda görüp aklımıza yatıyor bu gibi durumlarda bile bence link verilmeli, büyüklük her daim bizde kalmalı diye düşünüyorum. Çok da cici ve tarz olmuş canım güle güle tak.

 55. >süper olmuş byaıldım çok yakışmış:) anneme gösterdim agzı açık bakakaldıı kadıncagız:)elelrine emegine saglık:)

 56. >süper olmuş byaıldım çok yakışmış:) anneme gösterdim agzı açık bakakaldıı kadıncagız:)elelrine emegine saglık:)

 57. >*sezgi: teşekkür ederim, çanta da iyi fikir…*aycabazaar: seninkini de bekleriz o zaman.*style by t: teşekkür ederim :))*flame: dene tabi*nur: evet arada deli olmak da güzel *melnur: teşekkür ederim beğendiğine sevindim.*tatlı cadı: teşekkürler*uyduruk prenses: :) teşekkürler*biyasimadahagirdim: aynen katılıyorum*sibel: teşekkür ederim.*bir güzel çift: teşekkürler*tubiş: farkı yok, vatkadan da olur*sinem: çok teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim.*syhn: ay çok sağol.bekliyorum senin versiyonunu da*stil direktörü: evet, bu işi en iyi bilen sensin zaten hep söylüyorum. Ama dediğin gibi bazen biz ne söylesek de boş*tumay: :)) ay çok sağol anneni de o kadar şaşırtmak istemezdim :))

 58. >*sezgi: teşekkür ederim, çanta da iyi fikir…*aycabazaar: seninkini de bekleriz o zaman.*style by t: teşekkür ederim :))*flame: dene tabi*nur: evet arada deli olmak da güzel *melnur: teşekkür ederim beğendiğine sevindim.*tatlı cadı: teşekkürler*uyduruk prenses: :) teşekkürler*biyasimadahagirdim: aynen katılıyorum*sibel: teşekkür ederim.*bir güzel çift: teşekkürler*tubiş: farkı yok, vatkadan da olur*sinem: çok teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim.*syhn: ay çok sağol.bekliyorum senin versiyonunu da*stil direktörü: evet, bu işi en iyi bilen sensin zaten hep söylüyorum. Ama dediğin gibi bazen biz ne söylesek de boş*tumay: :)) ay çok sağol anneni de o kadar şaşırtmak istemezdim :))

 59. >Yaparken ne kadar çok eğlendiğin çıkan üründen belli oluyor zaten canım. Renkler de tam senlik olmuş yine. Yaratıcılığına hayranım, ellerine sğlık ;))

 60. >Yaparken ne kadar çok eğlendiğin çıkan üründen belli oluyor zaten canım. Renkler de tam senlik olmuş yine. Yaratıcılığına hayranım, ellerine sğlık ;))

 61. >hahaaaaha hiç aklıma gelmezdi valla yaratıcılık diye buna denir çok güzel olmuş…

 62. >hahaaaaha hiç aklıma gelmezdi valla yaratıcılık diye buna denir çok güzel olmuş…

 63. >çok güzel olmuş canım bende vatkadan yaptım ama seninki gibi süslü değil :) demekki neymiş sökülecek ve laçinin anlattığı şekilde süslenecek :)

 64. >çok güzel olmuş canım bende vatkadan yaptım ama seninki gibi süslü değil :) demekki neymiş sökülecek ve laçinin anlattığı şekilde süslenecek :)

 65. >bende stil direktöründe vatkı süslemişlerdi dedim bundan çok güzel şapka olur :)burada da iç çamaşırından yapmışsın ..bende ki gloplar işe yarayacak sonunda

 66. >bende stil direktöründe vatkı süslemişlerdi dedim bundan çok güzel şapka olur :)burada da iç çamaşırından yapmışsın ..bende ki gloplar işe yarayacak sonunda

 67. >Çok cinfikir bişey!Laçincim, akşam uykundan "Buldum!" diye uyandığın oluyor mu? :))))Süpersin!

 68. >Çok cinfikir bişey!Laçincim, akşam uykundan "Buldum!" diye uyandığın oluyor mu? :))))Süpersin!

 69. >Vallahi bu 2. açıp bakışım, tek kelimeyle harika olmuş, çok yakışmış sana da..

 70. >Vallahi bu 2. açıp bakışım, tek kelimeyle harika olmuş, çok yakışmış sana da..

 71. >*antigone: gerçekten çok eğleniyorum yaparken :)*duygu: teşekkürler*siu: evet en kokoşundan olmalı canım :)*dikisderis: Evet onunkine de yazmıştım zaten*doorstepping: valla bazen oluyor :=)*justmakeup: çok teşekkür ederim :)

 72. >*antigone: gerçekten çok eğleniyorum yaparken :)*duygu: teşekkürler*siu: evet en kokoşundan olmalı canım :)*dikisderis: Evet onunkine de yazmıştım zaten*doorstepping: valla bazen oluyor :=)*justmakeup: çok teşekkür ederim :)

 73. >En sonunda hayata geçirdim bu çalışmanı. Çok teşekkür ederim bu harika fikir için.

 74. >En sonunda hayata geçirdim bu çalışmanı. Çok teşekkür ederim bu harika fikir için.

 75. Tek kelimeyle bayıldım, şahane!
  Mutlaka deneyeceğim ve yayınlarken de buranın da linkini vereceğim bloğumda. Link vermemek bana da ayıp gelen bir şey, birinden ilham aldıysam, kimden aldığımı da göstermeyi zaten ben isterim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: