>Sevgili PR şirketleri ve sevgili El Emeği Satanlar

>

Aslında bu konu bayadır gündemimde ama fırsat olmamıştı. Bugünkü mail trafiğim de tam üstüne geldi. Farkettiğiniz üzere bu ara çok yazı yazmıyorum, yani kendi ortalamama göre diyeyim. Bazı günler insan yazmak istemiyor, bazen de şunu da yazayım, bunu da yazayım diye paralıyor. Benim durumum biraz daha farklı diyebilirim.

Mail kutumda hergün sabahtan bazı PR şirketlerinin otomatik olarak attığı “Bilmemne” marka basın bülteni, yeni ürünlerimiz bunlar, bu kış bunlar var içerikli mailler oluyor. Yarışmalar düzenlemeyi, firmaların bloggerlara küçük jestler yapmasını seviyorum yanlış anlaşılmasın. Ben sadece benim özelime gelmeyen, otomatik olarak giden maillerden rahatsız oluyorum. Siz de farketmişsinizdir, bir süre sonra her blogda aynı şey tanıtılmaya başlanıyor. Tabii mail de aynı gün gönderildiği için aynı zamanlarda yayınlanıyor bu yazılar. Bu yazıları yazan arkadaşlara da saygı duyuyorum, maildekileri gerçekten beğenmişlerdir onun için yazmışlardır. Ama bana ters, ben yazmıyorum.

İkinci konu ise el emeğiyle birşeyler yapan ve satan arkadaşlar…

Ben her zaman el emeğine saygı duymuşumdur ve her yazımda da bunu belirtmişimdir. Hatta bana sipariş için mail atanları kendim yapabileceğim halde bu işin ehillerine yönlendirmişimdir. Ama aynı PR şirketlerinin yaptığı gibi benden kendi ürünlerini tanıtmamı rica edenlerin aslında bu maili benden başka birçok kişiye de yolladıklarını görünce nevrim dönüyor tabii ki. Ben elimden geldiğince farklı şeyler yazmaya çalışırken başka bir sitede gördüğüm tanıtımı bile bile kendim yazmak istemiyorum. Aslında gayet açık ve net.
Arkadaşlar, bunlar tamamen benim düşüncem kimse benimle aynı düşüncede olsun demem, diyemem. Ama benden tanıtım rica ediyorsanız -ki yazıp yazmamak da benim insiyatifimde haliyle-böyle düşündüğümü de bilin lütfen.
Reklamlar
Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: