>Nostalji (Kasım 07-Şubat 08)

>Blog yazmaya başladığımdan beri beni okuyanlar bilir, blogların başına gelmeyen kalmamıştı. Önce blogcu kullanıyordum, wordpress‘ e geçeyim dedim; acemilik işte blogcu adresimi sildim. WordPress maalesef sıkıntılı bir sistem, günlük 500-1000 tekil ziyaretçiniz varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz, ama bu rakamlar iki-üç katına çıktığında wordpress size sevimsiz hareketler yapmaya başlıyor, hele ki alan adı kullanıyorsanız.
Ben de bu yüzden iki kere sitemi baştan kurmak zorunda kalmıştım, çok da bilmiyordum o zamanlar birkaç yerde hata yapmıştım, bütün yazdıklarım buhar olup gitmişti. WordPress sağlam bilgi gerektiriyor, blogger gibi değil; sql, ftp gibi şeyleri biraz da olsa bilmeniz gerekiyor. Ben bütün hepsini tek başıma internetten okuduğum yerli-yabancı makaleler sayesinde öğrenmiştim. Daha doğrusu öğrendiğimde iki kere sitemi kaybetmiştim bile.
Buna rağmen wordpress tabanı her şeyi kişiselleştirebileceğiniz bir alan, o yüzden bazen arıyorum ne yalan söyleyeyim. Blogger’ da bazı şeyler kısıtlı, belki ileride onları da kişiselleştirilebilir yaparlar.

nostalji2

İşte ben bu öğrenme safhalarımda bir sürü yazımı, resmimi kaybettim. Sadece bilgisayarıma yedeklediklerim duruyor. Yedeklerim de sadece kasım 2007‘ ye kadar gidiyor. O zamanlar kendi yaptıklarımdan bir kolaj hazırladım, ne kadar amatör geldiler gözüme…
“Hey gidi günler” demek istiyorum :))

16 Yorum to “>Nostalji (Kasım 07-Şubat 08)”

 1. >blogcudayken kesfetmemiştim burayı uzun saçlı halini de bilmiyorum hiç..:) merak ediyordum,ohh rahatladım! :D ;)sanırım ilk şu pötikareli gömleği/tuniği diktiğin zamanlarda tanımıstım lacheen'i.. dikiş falan yazmıştım google'a öyle dalıvermiştim bu güzelliklere.. arada da anneme sesleniyorum "aaanneeee, aa bak mimarr, aaa bak o da annesinden öğrenmiş dikişi, aaa bak bak ne dikmiş, anne ayakkabısı çok güzel gel bi bak nolurrr…." diye sürüp gidiyordu ki hala da gidiyor..:)annem arada gülümseyerek "aayyy bıktım senin şu laçin sevdandan!"diyor..:) ;)hey gidi günlerrrrr…;)

 2. >blogcudayken kesfetmemiştim burayı uzun saçlı halini de bilmiyorum hiç..:) merak ediyordum,ohh rahatladım! :D ;)sanırım ilk şu pötikareli gömleği/tuniği diktiğin zamanlarda tanımıstım lacheen'i.. dikiş falan yazmıştım google'a öyle dalıvermiştim bu güzelliklere.. arada da anneme sesleniyorum "aaanneeee, aa bak mimarr, aaa bak o da annesinden öğrenmiş dikişi, aaa bak bak ne dikmiş, anne ayakkabısı çok güzel gel bi bak nolurrr…." diye sürüp gidiyordu ki hala da gidiyor..:)annem arada gülümseyerek "aayyy bıktım senin şu laçin sevdandan!"diyor..:) ;)hey gidi günlerrrrr…;)

 3. >merhaba lacin saç bantları yazında yorum olarak terzin hakkında birşeyler sormuştum cevap alamadım bana terzini söyleyebilirmisin.

 4. >merhaba lacin saç bantları yazında yorum olarak terzin hakkında birşeyler sormuştum cevap alamadım bana terzini söyleyebilirmisin.

 5. >insan 2 gün önce yaptığı dediği şeyi beğenmiyor, her geçen gün farklılaşıyor ki bu iyi bişiy..eskiyi hatrlamak güzel..

 6. >insan 2 gün önce yaptığı dediği şeyi beğenmiyor, her geçen gün farklılaşıyor ki bu iyi bişiy..eskiyi hatrlamak güzel..

 7. >:)sana amatör gelio :)ben bunları yeni yeni yapmaya başlıyorum:)ama olsun yine güzel agatha broş da çok tatlı ben de yaparım belki:)

 8. >:)sana amatör gelio :)ben bunları yeni yeni yapmaya başlıyorum:)ama olsun yine güzel agatha broş da çok tatlı ben de yaparım belki:)

 9. >Nşye amatör olsun ki o zaman da çok güzel yapmışsın bence..ve de kesinlikle kısa saç insanısın!Çok beğeniyorum saç kesimini…

 10. >Nşye amatör olsun ki o zaman da çok güzel yapmışsın bence..ve de kesinlikle kısa saç insanısın!Çok beğeniyorum saç kesimini…

 11. >aaaa ben hatırlıyorum bu resimleri :)))

 12. >aaaa ben hatırlıyorum bu resimleri :)))

 13. >ay tatlım saclara bak ne şeker ya ama şimdi daha çekici biliyormusun.Kısa sacın harikulade olup yakıştıgı sayılı kişilerdensin canım her keze gitmiyor mesela bana.Eşim de zaten hiç sevmiyor.Ama seni izledigimden beri cok yakıstırıyorum.Canım saglıkla,sevgiyle kal şule..

 14. >ay tatlım saclara bak ne şeker ya ama şimdi daha çekici biliyormusun.Kısa sacın harikulade olup yakıştıgı sayılı kişilerdensin canım her keze gitmiyor mesela bana.Eşim de zaten hiç sevmiyor.Ama seni izledigimden beri cok yakıstırıyorum.Canım saglıkla,sevgiyle kal şule..

 15. >*rumeysa: Evet benim de bir zamanlar saçım vardı :))Sağol canım takibin için.*hande: bana mail atarsan sana tarif etmeye çalışayım burada çok uzun olur :))*zeynep: bence beğenmemeli de, o zaman yeni birşey yapamaz.*pofiş: Yaparsın, çok kolay fimodan yapmıştım onu*lighter-n: Galiba öyleyim ama bazen rüyamda belime kadar saçlı görüyorum kendimi :))*duygu: :))*ladygreenriver: Çok teşekkür ederim.

 16. >*rumeysa: Evet benim de bir zamanlar saçım vardı :))Sağol canım takibin için.*hande: bana mail atarsan sana tarif etmeye çalışayım burada çok uzun olur :))*zeynep: bence beğenmemeli de, o zaman yeni birşey yapamaz.*pofiş: Yaparsın, çok kolay fimodan yapmıştım onu*lighter-n: Galiba öyleyim ama bazen rüyamda belime kadar saçlı görüyorum kendimi :))*duygu: :))*ladygreenriver: Çok teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: