>Kürk Şapka/Trapper Hat

>

kurk_sapka1

Bu tarz kulaklık, siperlik ve rüzgarlıklı kürk şapkalarla ilgili kavram karmaşası var bence. Birçok yerde bu şapkalardan “kalpak” diye bahsediliyor, ama bence kalpak çok başka birşey. [şekil 1a :) ]
Sanırım Nil‘ in kullandığı avcı şapkası tanımlaması daha doğru veya artık uzatmayıp sadece kürk şapka deyip de geçebiliriz :)

Burda Pratik Dikiş’ ten kalıbını alıp diktiğim bir şapka oldu bu, yapılışı çok basit. Yalnızca kürk parçaların üst üste geldiği kısımlar fazla kalın olduğu için biraz zorladı, onun dışında yaklaşık bir saatte bitirilip hemen takılabilecek bir şey. Yapay kürkü buradan hatırlayabilirsiniz, kalan parçalardan bu şapkayı diktim.

Beyaz kazak kalınlığından dolayı yılda sadece bir kez giyebildiğim çok eski Zara’ dan, 
eldivenler bu sezon Park Bravo’ dan (içi polar :), 
Bej süet kap ise geçen sene diktiğim bir parçaydı.

kurk_sapka2
Reklamlar

51 Responses to “>Kürk Şapka/Trapper Hat”

 1. >Ayy ne tatlı bişey bu, bayıldım!(=

 2. >Ayy ne tatlı bişey bu, bayıldım!(=

 3. >çokk yakışmışşş Laçinn:)))güle güle kullan:)) ben bunlardan takınca helikopterci gibi oluorum eheheh:))

 4. >çokk yakışmışşş Laçinn:)))güle güle kullan:)) ben bunlardan takınca helikopterci gibi oluorum eheheh:))

 5. >bence bunlar rus sapkasi. gerci rus sapkasi nasil oluyor diye sorsalar bilmem – ama bunu gösterirdim herhalde…ayrica elinde bi votka eksik – bence temaya cok yakisirdi :) yakismis yani – güzel durmus :) ha birde eldivenlerinde bileklik kismini begendim!

 6. >bence bunlar rus sapkasi. gerci rus sapkasi nasil oluyor diye sorsalar bilmem – ama bunu gösterirdim herhalde…ayrica elinde bi votka eksik – bence temaya cok yakisirdi :) yakismis yani – güzel durmus :) ha birde eldivenlerinde bileklik kismini begendim!

 7. >ALTTAKİ RESMİ TEK GEÇİYORUM…..SÜPERSİNN…

 8. >ALTTAKİ RESMİ TEK GEÇİYORUM…..SÜPERSİNN…

 9. >Bende kalpak diyenlerdendim, tüylü kürk şapka diyelim ozaman:)!

 10. >Bende kalpak diyenlerdendim, tüylü kürk şapka diyelim ozaman:)!

 11. >bende dikişten anlamadığımdan,bu şapkaların peşine düşüp bir tane bulup aldım,bir türlü giydiğim zaman resmini çekmek mümkün olmadı ki blogta yayınlayayım..Şahsen ben kendisine bayılıyorum,sıcacık çok şirin,sanda yakışmış :)

 12. >bende dikişten anlamadığımdan,bu şapkaların peşine düşüp bir tane bulup aldım,bir türlü giydiğim zaman resmini çekmek mümkün olmadı ki blogta yayınlayayım..Şahsen ben kendisine bayılıyorum,sıcacık çok şirin,sanda yakışmış :)

 13. >Süet kap harikaymış Laçincim, şapka da çok yakışmış :)))

 14. >Süet kap harikaymış Laçincim, şapka da çok yakışmış :)))

 15. >Diğerleri de çok şeker ama son fotoğraf daha bir güzel!"Trapper hat", Türkçesi "avcı şapkası" Kuzey Amerika'daki kullanımına işaret ediyor ama bu şapkalar aynı zamanda Ruslarda da çok yaygın ve Ushanka olarak biliniyor. Kulakları kapatan yanlardaki iki parça istenirse tepede birleştirilebiliyor. İşte, St. Petersburg merkezli bir satıcıdan rakun kürklü ve epeyce gösterişli bir örnek:http://www.arctic-store.com/servlet/the-74/fur-hat-ushanka-raccoon/DetailSon günlerde Rihanna da bu tip kürk şapkaları bolca giyiyor…

 16. >Diğerleri de çok şeker ama son fotoğraf daha bir güzel!"Trapper hat", Türkçesi "avcı şapkası" Kuzey Amerika'daki kullanımına işaret ediyor ama bu şapkalar aynı zamanda Ruslarda da çok yaygın ve Ushanka olarak biliniyor. Kulakları kapatan yanlardaki iki parça istenirse tepede birleştirilebiliyor. İşte, St. Petersburg merkezli bir satıcıdan rakun kürklü ve epeyce gösterişli bir örnek:http://www.arctic-store.com/servlet/the-74/fur-hat-ushanka-raccoon/DetailSon günlerde Rihanna da bu tip kürk şapkaları bolca giyiyor…

 17. >çok yakışmış.Çeçenistandan gelirken bir akrabam banada bukadar gösterişli olmasada getirmişti çok benzer bir şapka:) ama ozman ben küçüktüm:)ve van'ın dondurucu soğuğunda sıcak tuttuğu için seve seve kullanmıştım çok nostaljik oldu:)

 18. >çok yakışmış.Çeçenistandan gelirken bir akrabam banada bukadar gösterişli olmasada getirmişti çok benzer bir şapka:) ama ozman ben küçüktüm:)ve van'ın dondurucu soğuğunda sıcak tuttuğu için seve seve kullanmıştım çok nostaljik oldu:)

 19. >Bunu da diktin tek kelime bravo..Cok guzel olmus ellerine saglik.. Bu arada kalpak o =)

 20. >Bunu da diktin tek kelime bravo..Cok guzel olmus ellerine saglik.. Bu arada kalpak o =)

 21. >ben de kalpak diyen ve yazanlardanım. Sonuçta kalpak denince herkes aynı şeyi anlıyor şu günlerde ;) çok yakışmış

 22. >ben de kalpak diyen ve yazanlardanım. Sonuçta kalpak denince herkes aynı şeyi anlıyor şu günlerde ;) çok yakışmış

 23. >*style by t: :) teşekkürler*tümay: yuvarlak gözlük takarsam ben de helikopter pilotu gibi olurum :)*ayci: rus şapkası olduğu kesin zaten :=) eldivenin ben de o kısmına vurulmuştum*sevecen: teşekkür ederim.*moda(e)ratör: yok canım ne istersen de, benim kalpak deyince aklıma normal kalpaklar geliyor sadece ondan yazmak istedim.*mughetto: adidas' ta görmüştüm ben, tabii onun dışı polyesterdi. Ama kürkü çok yumuşaktı.sen de güle güle kullan.*ayfer: teşekkürler*coşkun: teşekkür ederim, beğendiğine sevindim. Ushanka niyeyse bana bir yerden tanıdık geldi, serde var ya hafif Rusluk ondan herhalde :)*çeçen kızı: kesinlikle çok sıcak tutuyor, yöresel olması çok daha iyi bence.*ısıl can: teşekkür ederim ama çok kolay dikişi.*kristal küre: Valla doğrudur bu ara bunlar moda olduğu için olmalı. Sanırım bir tek ben kalpak deyince başka birşey anlıyorum, olabilir :)) teşekkürler.

 24. >*style by t: :) teşekkürler*tümay: yuvarlak gözlük takarsam ben de helikopter pilotu gibi olurum :)*ayci: rus şapkası olduğu kesin zaten :=) eldivenin ben de o kısmına vurulmuştum*sevecen: teşekkür ederim.*moda(e)ratör: yok canım ne istersen de, benim kalpak deyince aklıma normal kalpaklar geliyor sadece ondan yazmak istedim.*mughetto: adidas' ta görmüştüm ben, tabii onun dışı polyesterdi. Ama kürkü çok yumuşaktı.sen de güle güle kullan.*ayfer: teşekkürler*coşkun: teşekkür ederim, beğendiğine sevindim. Ushanka niyeyse bana bir yerden tanıdık geldi, serde var ya hafif Rusluk ondan herhalde :)*çeçen kızı: kesinlikle çok sıcak tutuyor, yöresel olması çok daha iyi bence.*ısıl can: teşekkür ederim ama çok kolay dikişi.*kristal küre: Valla doğrudur bu ara bunlar moda olduğu için olmalı. Sanırım bir tek ben kalpak deyince başka birşey anlıyorum, olabilir :)) teşekkürler.

 25. >eldivenlere bayıldım ama en çok sapkayaaaa(: çok sirin olmuşsun!ellerine sağlık!

 26. >eldivenlere bayıldım ama en çok sapkayaaaa(: çok sirin olmuşsun!ellerine sağlık!

 27. >çok güzel olmuş….. sanada çoook yakışmış.. güle güle giyyy

 28. >çok güzel olmuş….. sanada çoook yakışmış.. güle güle giyyy

 29. >park bravoda bu eldivenlerden arıyorum iki gündür bulamıyorum:)

 30. >park bravoda bu eldivenlerden arıyorum iki gündür bulamıyorum:)

 31. >Fotoğraflar çok estetik,çok cicisin laçin :)

 32. >Fotoğraflar çok estetik,çok cicisin laçin :)

 33. >Çok tatlı görünüyorsun Laçincim, şapka süper yakışmış :)

 34. >Çok tatlı görünüyorsun Laçincim, şapka süper yakışmış :)

 35. >kıskançlık duyiçini çekkoşarak uzaklaş:)

 36. >kıskançlık duyiçini çekkoşarak uzaklaş:)

 37. >Sana çok yakışmış Laçin ,herkeste bu kadar şirin duracağını tahmin etmiyorum :))Sen aksesuar olayında aştın artık :)

 38. >Sana çok yakışmış Laçin ,herkeste bu kadar şirin duracağını tahmin etmiyorum :))Sen aksesuar olayında aştın artık :)

 39. >Burda Pratik dikişin hangi saısında var acaba =)

 40. >Burda Pratik dikişin hangi saısında var acaba =)

 41. >*fraiser: teşekkür ederim*keddy: sağol canım*zeynep: ben ümraniye carrefour' dan almıştım acaba indirimde diye bitti mi*moda sokağı-eylül: teşekkürler*instyle feminin: teşekkür ederim.*alışveriş cini: çok sağol*kahve gibi : :=))*melusina: yakışır bence ya, modeli güzel çünkü. Beğendiğine sevindim :)*oncanım: Son sayısında sonbahar-kış. Hala satılıyor o sayı

 42. >*fraiser: teşekkür ederim*keddy: sağol canım*zeynep: ben ümraniye carrefour' dan almıştım acaba indirimde diye bitti mi*moda sokağı-eylül: teşekkürler*instyle feminin: teşekkür ederim.*alışveriş cini: çok sağol*kahve gibi : :=))*melusina: yakışır bence ya, modeli güzel çünkü. Beğendiğine sevindim :)*oncanım: Son sayısında sonbahar-kış. Hala satılıyor o sayı

 43. >Laçincim çok güzel çekimler, profosyonel dergi resimleri falan gibi, ellerine sağlık :)

 44. >Laçincim çok güzel çekimler, profosyonel dergi resimleri falan gibi, ellerine sağlık :)

 45. >İşte başı sıcacık tutan bir şapka, emeklerine sağlık canım, sana da çok yakışmış. Her geldiğimde yorum bırakamıyorum ama sürekli takip ediyorum. Bu arada kırmızı elbisen süper olmuş, sanırım asıl model desenliydi ama düz kumaşta model kendini daha fazla göstermiş. Bayıldım bayıldım..

 46. >İşte başı sıcacık tutan bir şapka, emeklerine sağlık canım, sana da çok yakışmış. Her geldiğimde yorum bırakamıyorum ama sürekli takip ediyorum. Bu arada kırmızı elbisen süper olmuş, sanırım asıl model desenliydi ama düz kumaşta model kendini daha fazla göstermiş. Bayıldım bayıldım..

 47. >fikirleriniz cok hos ..ben hic beceremem ormeyi ama orgulu seyleri takmayi sewerim…cok ciciler sisley

 48. >fikirleriniz cok hos ..ben hic beceremem ormeyi ama orgulu seyleri takmayi sewerim…cok ciciler sisley

Trackbacks

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: