>Pembe Kazak Dönüşüm ve Tüylü Yaka

>

pembe_kazak_donusum1
Artık boğazlı kazak giyemediğimi farkedince dolaptakileri ayıklamaya başladım. Ayıkladıklarımdan biri de bu pastel pembe kazaktı. Yalnızca bir-iki kere giyebilmiştim ama dokusunu ve rengini çok beğendiğim için tekrar kullanıma açmaya karar verdim. 
pembe_kazak_donusum2
pembe_kazak_donusum3

Önce boğazlı yaka kısmını kesip çıkarttım. (Şansıma tam lastik örgü kısmıyla normal örgü kısmı arasında yaka bitişi gibi bir bölüm vardı. Sadece lastik örgü kısmını çıkarınca temiz bitmiş oldu.) Sonra da ön ortayı keserek hırkaya dönüştürdüm. İki yanın düzgün bitmesi için de benzer renkte aldığım hazır biyeyi ön yüze biyenin yüzü gelecek şekilde iğneleyip diktim. Uçlarda biyenin düzgün bitmesi  için dikerken içeri katladım. Son olarak da biyeyi arkaya çevirip iğneledim ve üstten makine dikişi geçtim. Böylece hırkaya dönüşüm kısmı tamamlanmış oldu. 
pembe_kazak_donusum4
Tüylü yaka için ise yaka şeklinde kestiğim keçeyi ve tüyleri kullandım. Yoğun bir tüy görüntüsü istediğim için önce  keçenin alt kısmına tüyleri dizip yapıştırdım, sonra da ikinci sıra halinde üst kısma aynı şekilde yapıştırdım. Üst bitiş için ise süet kurdeleyle kapattım. 
Yakayı fotoğraflamak için şimdilik hırkaya iğneledim, arkasına broş aparatı takıp kullacağım herhalde. 
Hırkanın kapanış mekanizması için ise düşünüyorum hala, belki benzer renk bulursam Japon tarzı kordon düğmeler kullanabilirim.
pembe_kazak_donusum5
Reklamlar

60 Yorum to “>Pembe Kazak Dönüşüm ve Tüylü Yaka”

 1. >Aaa pek şahane olmuş, yeniden yaratmışsın kazağı valla..Ben kaçar sanıyordum örgüyü kesince , bir şey daha öğrenmiş oldum..Bravo..

 2. >Aaa pek şahane olmuş, yeniden yaratmışsın kazağı valla..Ben kaçar sanıyordum örgüyü kesince , bir şey daha öğrenmiş oldum..Bravo..

 3. >harika olmuş Laçin'cim, eline sağlık :)Elçin

 4. >harika olmuş Laçin'cim, eline sağlık :)Elçin

 5. >çok güzel olmuş ellerinize sağlık:)

 6. >çok güzel olmuş ellerinize sağlık:)

 7. >becerikli olmak böle bişi :)

 8. >becerikli olmak böle bişi :)

 9. >Japo tarzı kordon düğme miii???Ben 1 ay kadar önce Ankarada Çıkrıkçılar Yokuşundan aldım ama ne yapacağımı hala bilmiyorum, keşke rengi uysaydı da sana gönderseydim….Çok alakasız renkler…Bu tarz bi pembesi yoktu ama istediğin renk varsa alıp sana yollayabilirim Laçincim, benim bloğa resimlerini koyayaım haftasonu bakarsın ok?

 10. >Japo tarzı kordon düğme miii???Ben 1 ay kadar önce Ankarada Çıkrıkçılar Yokuşundan aldım ama ne yapacağımı hala bilmiyorum, keşke rengi uysaydı da sana gönderseydim….Çok alakasız renkler…Bu tarz bi pembesi yoktu ama istediğin renk varsa alıp sana yollayabilirim Laçincim, benim bloğa resimlerini koyayaım haftasonu bakarsın ok?

 11. >Lacinnn şimdi böle bi ekrana bakıyorum şaşkın şaşkın:)) aklımada dolabımdaki kıyafetler geliyor:))ellerine saglık Lacin:)

 12. >Lacinnn şimdi böle bi ekrana bakıyorum şaşkın şaşkın:)) aklımada dolabımdaki kıyafetler geliyor:))ellerine saglık Lacin:)

 13. >Çokkk cici olmuşşşşşş..

 14. >Çokkk cici olmuşşşşşş..

 15. >Her zamanki gibi yine süper yaratıcı bir fikir.Çok güzel olmuş.(:

 16. >Her zamanki gibi yine süper yaratıcı bir fikir.Çok güzel olmuş.(:

 17. >çok yaratıcısın yavvv

 18. >çok yaratıcısın yavvv

 19. >çok güzel bi fikir gerçekten eline sağlık, mankenin durduğu yerde çok güzel olmuş tam senin resminin önü :)))

 20. >çok güzel bi fikir gerçekten eline sağlık, mankenin durduğu yerde çok güzel olmuş tam senin resminin önü :)))

 21. >Süper olmuş, yeniden doğmuş. Ellerine sağlık.Sevgiler

 22. >Süper olmuş, yeniden doğmuş. Ellerine sağlık.Sevgiler

 23. >Çok güzel olmuş tatlım güle güle kullan :) Ah bir makinem olsa, bende de dönüşümü bekleyen çok parça var…

 24. >Çok güzel olmuş tatlım güle güle kullan :) Ah bir makinem olsa, bende de dönüşümü bekleyen çok parça var…

 25. >hoş bir dönüşüm olmuş…bende ara ara yaprım becerebildiğim kadarı ile bu tarz değerlendirmeler:) ellerine sağlık laçin..

 26. >hoş bir dönüşüm olmuş…bende ara ara yaprım becerebildiğim kadarı ile bu tarz değerlendirmeler:) ellerine sağlık laçin..

 27. >boğazlı kazaklar bu sene beni inanılmaz sıkıyor.Çok harika bi fikir olmuş.Elimde böyle dönüşümlere girebilecek 3 adet basic boğazlı kazar var ama yapacak insan yok :):)

 28. >boğazlı kazaklar bu sene beni inanılmaz sıkıyor.Çok harika bi fikir olmuş.Elimde böyle dönüşümlere girebilecek 3 adet basic boğazlı kazar var ama yapacak insan yok :):)

 29. >çok hoş bi seçim uygulama bende yıllardır boğazlı şeler giymiyorum boğulacak gibi oluyorum güzel fikir enfes sonuç eline sağlık

 30. >çok hoş bi seçim uygulama bende yıllardır boğazlı şeler giymiyorum boğulacak gibi oluyorum güzel fikir enfes sonuç eline sağlık

 31. >Bravo Lacin..super olmus;-)) yeniden iyi gunlerde giy.Sevgiler,SM

 32. >Bravo Lacin..super olmus;-)) yeniden iyi gunlerde giy.Sevgiler,SM

 33. >Çok güzel olmuş süper! En kısa zamanda denemeliyim:)

 34. >Çok güzel olmuş süper! En kısa zamanda denemeliyim:)

 35. >çok güzel bir geri dönüşüm olmuş, ellerine sağlık. zaten hırkalar her zaman daha kullanışlı oluyor.

 36. >çok güzel bir geri dönüşüm olmuş, ellerine sağlık. zaten hırkalar her zaman daha kullanışlı oluyor.

 37. >Benimde böyle nuhneviden kalma atamadığım boncuklu bir kazağam vardı bu fikrinizi çok beğendim hemen denemeyi düşünüyorum.

 38. >Benimde böyle nuhneviden kalma atamadığım boncuklu bir kazağam vardı bu fikrinizi çok beğendim hemen denemeyi düşünüyorum.

 39. >Laçin çok güzel olmuş ellerine sağlık. Öğlen görür görmez dolabıma koştum, giyilmeyen kazakları değerlendirmek için harika fikir dedim. Şimdi yazmaya vaktim oldu. Paylaşım içinde teşekkürler..;)

 40. >Laçin çok güzel olmuş ellerine sağlık. Öğlen görür görmez dolabıma koştum, giyilmeyen kazakları değerlendirmek için harika fikir dedim. Şimdi yazmaya vaktim oldu. Paylaşım içinde teşekkürler..;)

 41. >wallahi sana diyecek hiç birşey yok yani Laçin'cim. herşeyi herşeye dönüştürebiliyorsun artık hiç şaşırmıorum gördüklerime.mükemmel olmuş, güle güle kullan ◕‿◕

 42. >wallahi sana diyecek hiç birşey yok yani Laçin'cim. herşeyi herşeye dönüştürebiliyorsun artık hiç şaşırmıorum gördüklerime.mükemmel olmuş, güle güle kullan ◕‿◕

 43. >muhteşem bir yetenek. çok hoş olmuş.

 44. >muhteşem bir yetenek. çok hoş olmuş.

 45. >hoş bi fikir güzel olmuş benımde giymediğim kazaklarım var heralde hırkaya çevirsem giyebilirm diye umuyoum :)

 46. >hoş bi fikir güzel olmuş benımde giymediğim kazaklarım var heralde hırkaya çevirsem giyebilirm diye umuyoum :)

 47. >Canim benim eline saglik ne kadar guzel olmus, cok guzel fikir valla bravo. Bogazlilar ortadan ikiye ayrila :)

 48. >Canim benim eline saglik ne kadar guzel olmus, cok guzel fikir valla bravo. Bogazlilar ortadan ikiye ayrila :)

 49. >böyle dönüşümleri seviyorum.yanlız bu tüyler yıkanabiliyormu?birde sıcak silikon yıkanınca kopmuyormu?hiç kıyafette denemedimde bu tür şeyleri hep elimde dikiyorum.birde herşeyi yıkama hastalığım olduğu için kullanışlımı merak ettim?

 50. >böyle dönüşümleri seviyorum.yanlız bu tüyler yıkanabiliyormu?birde sıcak silikon yıkanınca kopmuyormu?hiç kıyafette denemedimde bu tür şeyleri hep elimde dikiyorum.birde herşeyi yıkama hastalığım olduğu için kullanışlımı merak ettim?

 51. >önünü kapatmasanızda olur bence çok güzel olmuş ellerinize sağlık:)))

 52. >önünü kapatmasanızda olur bence çok güzel olmuş ellerinize sağlık:)))

 53. >harikasın ya.ayrıca tüylerle pembe renk öyle uyumlu görünüyor ki.bayıldım.benimde böyle dönüşümlük kazaklarım var.hırkalar artık kazaklardan daha kullanışlı oluyor.sevgiler

 54. >harikasın ya.ayrıca tüylerle pembe renk öyle uyumlu görünüyor ki.bayıldım.benimde böyle dönüşümlük kazaklarım var.hırkalar artık kazaklardan daha kullanışlı oluyor.sevgiler

 55. >*haydins: normalde örgü kaçıyor, zaten o yüzden ön tarafa biye döndüm. Bir tek yakadak, detaydan dolayı dönmeme gerek kalmadı.*Elçin: Sağol canım :)*nokuruncocuklari: teşekkürler*lady: :)*lighter-n: Ben sadece bordosunu bulabildim :(( olursa çok sevinirim valla*tümay: dolapta durmasından iyidir, değil mi.*brn: teşekürler*zeyno: :) teşekkür ederim ama daha önce çok yapıldı tabii bundan*duygu: evet benim portremin eskizi :)*sesiber: çok teşekkürler*yeşim: ben de makinem yokken elde yapıyordum, tabii çok uzun sürüyor öyle.*banu: teşekkürler*pandora: yeni birşey dikmekten bazen daha iyi oluyor dönüştürmek, ben de seviyorum.*modapark.net: aynen, niyeyse hiç giyemiyorum boğazlı :(*moda_kesh: sen de bendensin demek, sıkıntı veriyor bana da. teşekkürler*shopping mage: teşekkür ederim, beğendiğine sevindim :)*crescent: tabii ki, çok da kolay.*antigone: kesinlikle öyle*vintage duygular: Sen daha güzelini yaparsın eminim, şu bilek ısıtıcılara kullandığın kürklerle falan süper olur bence.*hesionka: canım çok sağol :)*aysan: teşekkürler*betyy: kesinlikle hırka daha çok giyiliyor.*bilun: teşekkürler, aynen öyle :)*sihirli eller: Yıkama olayı beni de sıkıntıya soktuğu için yakayı ayrı yaptım, hırkayı rahat rahat yıkayabilirim.*rosamary: teşekkürler*ladygreenriver: tabii ki onları değerlendirebilirsin bu şekilde.

 56. >*haydins: normalde örgü kaçıyor, zaten o yüzden ön tarafa biye döndüm. Bir tek yakadak, detaydan dolayı dönmeme gerek kalmadı.*Elçin: Sağol canım :)*nokuruncocuklari: teşekkürler*lady: :)*lighter-n: Ben sadece bordosunu bulabildim :(( olursa çok sevinirim valla*tümay: dolapta durmasından iyidir, değil mi.*brn: teşekürler*zeyno: :) teşekkür ederim ama daha önce çok yapıldı tabii bundan*duygu: evet benim portremin eskizi :)*sesiber: çok teşekkürler*yeşim: ben de makinem yokken elde yapıyordum, tabii çok uzun sürüyor öyle.*banu: teşekkürler*pandora: yeni birşey dikmekten bazen daha iyi oluyor dönüştürmek, ben de seviyorum.*modapark.net: aynen, niyeyse hiç giyemiyorum boğazlı :(*moda_kesh: sen de bendensin demek, sıkıntı veriyor bana da. teşekkürler*shopping mage: teşekkür ederim, beğendiğine sevindim :)*crescent: tabii ki, çok da kolay.*antigone: kesinlikle öyle*vintage duygular: Sen daha güzelini yaparsın eminim, şu bilek ısıtıcılara kullandığın kürklerle falan süper olur bence.*hesionka: canım çok sağol :)*aysan: teşekkürler*betyy: kesinlikle hırka daha çok giyiliyor.*bilun: teşekkürler, aynen öyle :)*sihirli eller: Yıkama olayı beni de sıkıntıya soktuğu için yakayı ayrı yaptım, hırkayı rahat rahat yıkayabilirim.*rosamary: teşekkürler*ladygreenriver: tabii ki onları değerlendirebilirsin bu şekilde.

 57. >fiikir olarak gercekten guzel yapabileneeline saglık iyi gunlerde giy canim

 58. >fiikir olarak gercekten guzel yapabileneeline saglık iyi gunlerde giy canim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: