>Kapitone Ayağı için Yardım

Madem dikiş makinesinden gidiyorum bu sefer benim bir sorum olacak, belki beni okuyan ve bu ayağı kullanmış olan biri vardır. Bu, kapitone ayağı diye geçiyor, ben serbest dikiş için kullanmayı düşünüyorum. Yeni aldım ama bir türlü düzgün takamadım.
Soldaki vidalı yere takıyorum ama bu ayağın sağındaki ibik gibi olan zımbırtı, iğneyi sıkmaya yarayan vidalı kısma çarpıyor o yüzden de iğneyi indiremiyorum. Bir şeyi yanlış yapıyorum ama neyi acaba?
( ilk fotoğrafta ayak ve iğne yukarıda,
ikinci fotoğrafta ayağı indirdim ama görüldüğü gibi iğneyi indiremiyorum.)
Reklamlar

10 Yorum to “>Kapitone Ayağı için Yardım”

  1. >slm. çok güzel bir konuya değinmişsin, bende bu ara gizli fermuar ayağı almak istiyorum ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum,bi ara konusu olur da gösterirsen çok teşekkür ederim. bu arada eskiden basit çizimlerden elbise bluz falan yapıp anlatıyodun iyi oluyodu,devamını beklerizzz.kolay gelsinn.

  2. >slm. çok güzel bir konuya değinmişsin, bende bu ara gizli fermuar ayağı almak istiyorum ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum,bi ara konusu olur da gösterirsen çok teşekkür ederim. bu arada eskiden basit çizimlerden elbise bluz falan yapıp anlatıyodun iyi oluyodu,devamını beklerizzz.kolay gelsinn.

  3. >yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama bu ayağı ilk defa görüyorum:)

  4. >yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama bu ayağı ilk defa görüyorum:)

  5. >normalde dikiş dikerken iğne ortada kullanılır.ama bu ayağı kullanırken sağda yada solda kullanmak gerekiyordur belki.bu ayağı daha önceden hiç kullanmadım ama aklıma bu fikir geldi ilk…

  6. >normalde dikiş dikerken iğne ortada kullanılır.ama bu ayağı kullanırken sağda yada solda kullanmak gerekiyordur belki.bu ayağı daha önceden hiç kullanmadım ama aklıma bu fikir geldi ilk…

  7. >Merhaba Laçin;Annem de ben dikiş dikiyoruz. Bir faydam olur diye yazıyorum. O yukarıya gelen çıkıntının aşağıya denk gelmesi gerekiyor diye biliyorum. Çünkü o çıkıntı sayesinde kapitoneler kaymadan yapılıyor. Yani belli bir çizgi tutturulabiliyor. Gerçi seninkinin doğru takılışı senin yaptığın şekilde görünüyor… Bilemiyorum :)

  8. >Merhaba Laçin;Annem de ben dikiş dikiyoruz. Bir faydam olur diye yazıyorum. O yukarıya gelen çıkıntının aşağıya denk gelmesi gerekiyor diye biliyorum. Çünkü o çıkıntı sayesinde kapitoneler kaymadan yapılıyor. Yani belli bir çizgi tutturulabiliyor. Gerçi seninkinin doğru takılışı senin yaptığın şekilde görünüyor… Bilemiyorum :)

  9. >cnm sanırım tam oturmamış ıyıce oturtup sıkıştırman gerek yada iğne uygun değil

  10. >cnm sanırım tam oturmamış ıyıce oturtup sıkıştırman gerek yada iğne uygun değil

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: