>Çizgili Maksi Elbise

>

Bendeki yavaşlamayı farkediyorsunuzdur. Aslında bir sebebi yok, iyiyim de, sadece bu aralar içimden çok birşey yapmak gelmiyor. Genelde de kendi yaptıklarımı, kendi fotoğrafladıklarımı paylaşmayı sevdiğim için haliyle yazılarda azalma oluyor. Geçici olduğunu düşündüğüm bu dönemde ürünlerim adına da bir şey yapamıyorum. Elimde yeni listeleyeceğim birkaç parça var ama tamamlanmayı bekliyorlar.
İki arkadaşımın siparişlerini bitirdim ve teslim ettim, onlarınkileri zaten çok yakında göreceksiniz.
Ama yeni gelen siparişleri bir süredir almıyorum. (Mail atan arkadaşlar bu kişisel birşey değil, yeni siparişler için bir süredir aldığım karar bu yönde) Enerjim biraz yükselişe geçtiğinde yeni parçalarla devam edeceğim zaten.
Bu arada uzun zamandır kendime de dikemiyordum hiçbir şey. Kumaş yığınımdan -devamlı gözüme çarpıp duran- çizgili penye kumaş kıştan beri beni bekliyordu. O zaman için uzun kollu bir tunik olarak planlanmıştı sonra yazlık bir maksi elbiseye dönüştüreyim istedim. Ama kumaşımı az aldığım için tamamı bu kumaştan olan bir elbise çıkmayacaktı. Ben de beyaz penyeyle kullanmayı düşündüm. Tam da bu sırada iconjane’ in giydiği Gamze Saraçoğlu tasarımı elbiseyi gördüm.
Mayıs Burda’ sındaki 105 numaralı elbisenin üst kısmını kullanıp eteği uzun ve biraz daha evaze kestim. Basene yakın bir de lastik geçirince elbise tamamlanmış oldu, dün sabah dikip öğlen giyip çıktığımı söylesem herhalde ne kadar kolay bir çalışma olduğunu anlarsınız. Her parçayı astarlı çalışmayı sevdiğim ve bana kenar kıvırmaktan daha kolay geldiği için üst kısmı daha ince bir penyeyle astarladım. Aslında terziye gidebilseydim kenarlarına reçme yaptırıp astarlamaktan da kurtulabilirdim.
Ayakkabılar-Shoetek / Ayıcık kolye-Kadıköy’ de bir bijuteriden
Reklamlar

48 Responses to “>Çizgili Maksi Elbise”

 1. >ben bunu vücudun aldığı bir karar olarak görüyorum; düşünen, yaratıcı insanlarda zaman zaman "dur bakalım, biraz dinlenelim" deyip enerji topluyor.elbise de çok güzel,maksi elbiseleri çok severim, eline sağlık.

 2. >Çok güzel olmuş çizgili olan herşeye karşı zaafım var benim:)

 3. >ben bunu vücudun aldığı bir karar olarak görüyorum; düşünen, yaratıcı insanlarda zaman zaman "dur bakalım, biraz dinlenelim" deyip enerji topluyor.elbise de çok güzel,maksi elbiseleri çok severim, eline sağlık.

 4. >Çok güzel olmuş çizgili olan herşeye karşı zaafım var benim:)

 5. >Elbise cok hos olmus.Ellerine saglık.Kol oyugundaki detaya bayıldım. Iyi gunlerde kullan…

 6. >Elbise cok hos olmus.Ellerine saglık.Kol oyugundaki detaya bayıldım. Iyi gunlerde kullan…

 7. >hehe seninki daha güzel olmuş ama :Bgüle güle giy bayıldım, tam yazlık!ayakkabılar da süper mihihi <3

 8. >hehe seninki daha güzel olmuş ama :Bgüle güle giy bayıldım, tam yazlık!ayakkabılar da süper mihihi <3

 9. >Gerçekten çok şık çok da yakışmış…

 10. >Gerçekten çok şık çok da yakışmış…

 11. >güle güle giy 8)acaba kırmızı bir akseurla daha mı iyi olurdu diye düşündüm, bi yerinde bi kırmızı aradı gözüm.

 12. >güle güle giy 8)acaba kırmızı bir akseurla daha mı iyi olurdu diye düşündüm, bi yerinde bi kırmızı aradı gözüm.

 13. >güle güle giy yine sade ve güzel olmuş. bişey yapmama isteğin fotoğraflara bile yansımış :)biraz bitkin yorgun görünüyorsun.

 14. >güle güle giy yine sade ve güzel olmuş. bişey yapmama isteğin fotoğraflara bile yansımış :)biraz bitkin yorgun görünüyorsun.

 15. >çok güzel olmuş. benim de elimde aynı kumaştan var bu aralar, biçtim dikilmeyi bekliyor. bu arada sen dar giymekten hoşlanmıyorsun biliyorum ama biraz bol olmuş sanki..

 16. >çok güzel olmuş. benim de elimde aynı kumaştan var bu aralar, biçtim dikilmeyi bekliyor. bu arada sen dar giymekten hoşlanmıyorsun biliyorum ama biraz bol olmuş sanki..

 17. >*fashion house by zeto: sanırım benim de:=) bir de çizgililere taşlı işlemeler de çok yakışıyor onu da deneyeceğim en kısa zamanda.*aybike+t: evet, biraz içimden geleni dinliyorum bu ara. Teşekkürler*hatice şahin: teşekkürler*hesionka: sağol canım:)) *asli: teşekkürler*..: kırmızı ojelerim var ama pek gözükmemiş:) bazen hiçbirşey takamıyorum dün de öyleydim *modapark: Evet öyle hissediyorum biraz.*antigone: Bol seviyorum, rahat ediyorum çünkü. Ama bolun çaresi var nasılsa değil mi :))

 18. >*fashion house by zeto: sanırım benim de:=) bir de çizgililere taşlı işlemeler de çok yakışıyor onu da deneyeceğim en kısa zamanda.*aybike+t: evet, biraz içimden geleni dinliyorum bu ara. Teşekkürler*hatice şahin: teşekkürler*hesionka: sağol canım:)) *asli: teşekkürler*..: kırmızı ojelerim var ama pek gözükmemiş:) bazen hiçbirşey takamıyorum dün de öyleydim *modapark: Evet öyle hissediyorum biraz.*antigone: Bol seviyorum, rahat ediyorum çünkü. Ama bolun çaresi var nasılsa değil mi :))

 19. >selam,bazen bana da oluyor kendimi zorluyorum ama yok… yerimden kalkıp hiçbişey yapmak gelmiyor… bazende günde 3 tane elbiseyi dikip kenara koyuyorum :)bu arada içinden gelmeyen haline bak!! harika bir elbise olmuş… güle güle giy ellerine sağlık…

 20. >selam,bazen bana da oluyor kendimi zorluyorum ama yok… yerimden kalkıp hiçbişey yapmak gelmiyor… bazende günde 3 tane elbiseyi dikip kenara koyuyorum :)bu arada içinden gelmeyen haline bak!! harika bir elbise olmuş… güle güle giy ellerine sağlık…

 21. >Çok hoş, sade ve şık olmuş :)Bende de bu aralar hiç birşey yapamıyorum :( Dilerim çabuk geçer ve enerjiler tavan yapar :)

 22. >Çok hoş, sade ve şık olmuş :)Bende de bu aralar hiç birşey yapamıyorum :( Dilerim çabuk geçer ve enerjiler tavan yapar :)

 23. >laçinciğim aynı durum bende de mevcut.herhelde evde oturmaktan sıkıldım:)insanın meslegini yapamaması ,üretememesi beni yoruyor….

 24. >laçinciğim aynı durum bende de mevcut.herhelde evde oturmaktan sıkıldım:)insanın meslegini yapamaması ,üretememesi beni yoruyor….

 25. >Ara ara hepmizin ya$adigi bir durum isteksizlik..ama gecici bir$ey!Sen enerjini toplamana bak…bakki bize güzel $eylerle geri dönesin.:)Bu arada elbisenin kol detayi cok ho$!=)

 26. >Ara ara hepmizin ya$adigi bir durum isteksizlik..ama gecici bir$ey!Sen enerjini toplamana bak…bakki bize güzel $eylerle geri dönesin.:)Bu arada elbisenin kol detayi cok ho$!=)

 27. >merhaba laçincim en kısa zamanda enerjini toplaman dileğiyle diyorum. Bu arada yarışmamız için 3 gündür elimden geleni yapıp siparişleri ve hediyeleri gönderdim.Senin de adına yakışır bir titizlikle. çok teşekkür ederim teklifimi kabul ettiğin için.

 28. >merhaba laçincim en kısa zamanda enerjini toplaman dileğiyle diyorum. Bu arada yarışmamız için 3 gündür elimden geleni yapıp siparişleri ve hediyeleri gönderdim.Senin de adına yakışır bir titizlikle. çok teşekkür ederim teklifimi kabul ettiğin için.

 29. >Çok hoş olmuş Laçin'cim, ellerine sağlık. Tam yazlık valla, güle güle giy şekercim :)

 30. >Çok hoş olmuş Laçin'cim, ellerine sağlık. Tam yazlık valla, güle güle giy şekercim :)

 31. >Çok yakışmış, çok güzel olmuş güle güle giyin. ( puff ya bn de artık bişeler dikebilmek istiyorum :()

 32. >Çok yakışmış, çok güzel olmuş güle güle giyin. ( puff ya bn de artık bişeler dikebilmek istiyorum :()

 33. >çok şık olmuş tam yazlık..ellerine sağlıkk :)

 34. >çok şık olmuş tam yazlık..ellerine sağlıkk :)

 35. >*keddy: Bu kolay birşeydi de o yüzden bitirip giyebildim, diğerleri bekliyor :((*dio: inşallah, hepimizinki*hacer: Maalesef öyle…*birsen: evet geçici olduğunu düşünüyorum ben de.*semra: Rica ederim, ben teşekkür ederim.*ayça: Çok teşekkürler*tropik rüya: Dikersin, pratik yaptıkça ilerliyor bu dikiş.*aysecan: Çok teşekkürler

 36. >*keddy: Bu kolay birşeydi de o yüzden bitirip giyebildim, diğerleri bekliyor :((*dio: inşallah, hepimizinki*hacer: Maalesef öyle…*birsen: evet geçici olduğunu düşünüyorum ben de.*semra: Rica ederim, ben teşekkür ederim.*ayça: Çok teşekkürler*tropik rüya: Dikersin, pratik yaptıkça ilerliyor bu dikiş.*aysecan: Çok teşekkürler

 37. >of of harika olmuş ya biraz kırmızı detaylarda süper olurdu sizede çok yakışmış:))ellerinize sağlık:)

 38. >of of harika olmuş ya biraz kırmızı detaylarda süper olurdu sizede çok yakışmış:))ellerinize sağlık:)

 39. >Laçin gerçekten hoş olmuş.g.saraçoğlu nun tasarımlarını çok severim. birkaç bluzum var üzerimden çıkarmak istemiyorum.senin diktiklerin de aşağı kalmamış.

 40. >Laçin gerçekten hoş olmuş.g.saraçoğlu nun tasarımlarını çok severim. birkaç bluzum var üzerimden çıkarmak istemiyorum.senin diktiklerin de aşağı kalmamış.

 41. >Laçincim emeğine sağlık,iconjane'ın sayfasındaki benzerine bayılmıştım.Yalnız bir önerim var,bence boyunu iki üç parmak uzat,içeride payı varsa. Çizgiler enine olduğu için birkaç cm uzun olması daha iyi olur diye düşündüm.sevgiler.

 42. >Laçincim emeğine sağlık,iconjane'ın sayfasındaki benzerine bayılmıştım.Yalnız bir önerim var,bence boyunu iki üç parmak uzat,içeride payı varsa. Çizgiler enine olduğu için birkaç cm uzun olması daha iyi olur diye düşündüm.sevgiler.

 43. >çok irin duruyor ellerine sağlık .laçin reçme nasıl yani pervazmı oluyoresimli gösterirsen sevinirimmayıs burdada ben bişey göremedim siz böyle dikince gözüme güzel görünüyor…

 44. >çok irin duruyor ellerine sağlık .laçin reçme nasıl yani pervazmı oluyoresimli gösterirsen sevinirimmayıs burdada ben bişey göremedim siz böyle dikince gözüme güzel görünüyor…

 45. >canımcım, blogunla yeni tanıştım sayılır, ama bir gecede tüm blogunu okudum,sık kullanılanlara kayıt ettim,yetmedi,göz hemen görebilecegim yerde, öncelikle taktir ediyorum, mimar olmana ragmen farklı yetenegine, bende mühendisim ama farklı yeteneklerim var.Neyse uzun lafın kısası, ben Gamze S. ın elbisesinin üst kısmını daha begendim, kolun düşük olması hareket katmış şekerim, öptüm

 46. >canımcım, blogunla yeni tanıştım sayılır, ama bir gecede tüm blogunu okudum,sık kullanılanlara kayıt ettim,yetmedi,göz hemen görebilecegim yerde, öncelikle taktir ediyorum, mimar olmana ragmen farklı yetenegine, bende mühendisim ama farklı yeteneklerim var.Neyse uzun lafın kısası, ben Gamze S. ın elbisesinin üst kısmını daha begendim, kolun düşük olması hareket katmış şekerim, öptüm

Trackbacks

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: