>dün

>

Dün yakın arkadaşlarımdan birinin doğumunun başladığı haberini alıp apar topar hastaneye gittim. 
Neredeyse uçarak gitmişim ki saat 12 bile olmadan oradaydım. Ben gittiğimde epidurali yapılmıştı, sancıları geldikçe hem bebeğin makineden duyulan kalp atışları hızlanıyor hem de arkadaşımın nefesi değişiyordu. Bu şekilde kırk beş dakika daha beklediler, son muayenede artık bebeğin gelmeye hazır olduğunu anlayıp doğumhaneye götürdüler. Bundan sonrası hiç geçmedi işte.
Müstakbel anneanne ve babaanneyi de yakın tanıdığımdan onların bekleyişlerine ortak olmaya çalıştım, ama onlar gibi hissetmem olanaksızdı o an için. Sonunda, on beş- yirmi dakika sonra hemşire çıktı, doğumun olduğunu şu an emdiğini söyledi. Biz hala dışarıda bekliyorduk bu sırada. Aç kızımız anneyi içeride bırakmadığı için çıkması bir yirmi dakika daha sürdü. Sonunda önce bebeği sonra da anneyi gördük.
Benim bu arkadaşım hamileliğinin neredeyse başından beri inatla normal doğum yapmak istedi ve sonunda yaptı. Daha önceki gün bebeğin gelmeye niyeti yoktu, ama işte zamanıymış, geldi. Mucize gibi bir şey, daha önce sezeryan çok görmüştüm ama normal doğuma hiç tanık olmamıştım. Bebek doğar doğmaz anneyi emdiği için inanılmaz sakindi, hem de dört kilonun üzerinde kocaman bir bebek olarak doğdu maaşallah. Ben hala etkisindeyim.
Benim cesaretli arkadaşım, iğneye bile dayanamamasına rağmen doğuma giren eşi ve müthiş sakin ve güzel tombiş bebek, üçü de harikalardı. 
Reklamlar
Etiketler:

26 Yorum to “>dün”

 1. >Tüylerim diken diken olarak bir solukta okudum. Bundan sonrası için sağlık dolu yıllar olsun arkadaşın ve bebeğine.

 2. >Tüylerim diken diken olarak bir solukta okudum. Bundan sonrası için sağlık dolu yıllar olsun arkadaşın ve bebeğine.

 3. >hayırlı uğurlu olsun, minik bebecik..

 4. >hayırlı uğurlu olsun, minik bebecik..

 5. >allah analı babalı büyütsün maşallahdarısı benim başıma normal doğumun:) 2 senedir doktorumun başının etini yiyorum son anda sezeryan dersen kapıda doğurmayı bile göze alıp hem hastane hem doktor değiştiririm diye ^_^ ben hatta epidürel bile istemiyorum o kadar psikopatça bakabiliyorum olaya ama epidural benim devam ettiğim hastanede zorunluseninde mutlu haberlerini bekliyorum bu arada :)

 6. >allah analı babalı büyütsün maşallahdarısı benim başıma normal doğumun:) 2 senedir doktorumun başının etini yiyorum son anda sezeryan dersen kapıda doğurmayı bile göze alıp hem hastane hem doktor değiştiririm diye ^_^ ben hatta epidürel bile istemiyorum o kadar psikopatça bakabiliyorum olaya ama epidural benim devam ettiğim hastanede zorunluseninde mutlu haberlerini bekliyorum bu arada :)

 7. >*moda(e)ratör: İnşallah, mucize gibiydi.*pembesinti: İnşallah…*esra: çok teşekkürler…*hersheyler: istemekle bitiyor herşey. Eminim sen de yaparsın, ama her şeye de hazırlıklı olmak lazım.İnşallah bu arada.

 8. >*moda(e)ratör: İnşallah, mucize gibiydi.*pembesinti: İnşallah…*esra: çok teşekkürler…*hersheyler: istemekle bitiyor herşey. Eminim sen de yaparsın, ama her şeye de hazırlıklı olmak lazım.İnşallah bu arada.

 9. >Allah birbirlerine bağışlasın onları. Dünyanın en büyük mucizesine tanıklık etmişsin Laçinim. Ben bile burdan okurken ellerim terledi, gözlerim doldu. Ayrıca, bebeğin tombik olması da ayrıca keyif verici. Sanırım bebişimiz yemeği çok sevicek, anneyi size bırakmadığına göre:) Allah sağlık – sıhhat versin…

 10. >Allah birbirlerine bağışlasın onları. Dünyanın en büyük mucizesine tanıklık etmişsin Laçinim. Ben bile burdan okurken ellerim terledi, gözlerim doldu. Ayrıca, bebeğin tombik olması da ayrıca keyif verici. Sanırım bebişimiz yemeği çok sevicek, anneyi size bırakmadığına göre:) Allah sağlık – sıhhat versin…

 11. >aaaaaaaaay Allah bağışlasın,herhalde aşırı güzel bir duygudur.Allah isteyen herkese nasip etsin inş

 12. >aaaaaaaaay Allah bağışlasın,herhalde aşırı güzel bir duygudur.Allah isteyen herkese nasip etsin inş

 13. >2-3 aylül gibi ben de yaşayacağım o hissi ve inatla normal doğum istiyorum. İnşallah arkadaşın gibi sorunsuz, kolay bir doğum yaşarım. Laçincim arkadaşına bebeğiyle sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum…

 14. >2-3 aylül gibi ben de yaşayacağım o hissi ve inatla normal doğum istiyorum. İnşallah arkadaşın gibi sorunsuz, kolay bir doğum yaşarım. Laçincim arkadaşına bebeğiyle sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum…

 15. >canım ya allah analı babalı inşallah,normal doğum yapanları ayrı bir tebrik etmek gerek gerçekten cesaret sabır işi:))

 16. >canım ya allah analı babalı inşallah,normal doğum yapanları ayrı bir tebrik etmek gerek gerçekten cesaret sabır işi:))

 17. >Ailemize katılan minik yeni üyemiz bizi çok mutlu etti, sağlıkla mutlululukla uzun bir ömür diliyorum ben de … Elçin

 18. >Ailemize katılan minik yeni üyemiz bizi çok mutlu etti, sağlıkla mutlululukla uzun bir ömür diliyorum ben de … Elçin

 19. >*suzy: Çok teşekkürler, mucizeydi hakikaten.*acemi terzi: İnşallah, isteyen herkese..*c-bell: inşallah herşey istediğin gibi olur, sen de sorunsuz güzel bri doğum yaparsın. Şimdiden kolaylıklar diliyorum, Allah kurtarsın denir sanırım.*meraklı beti: Gerçekten öyle, ama isteyen de çok güzel hallediyor tanık oldum.*elçin: Canım artık darısı inşallah ikimizin başına diyeyim :))

 20. >*suzy: Çok teşekkürler, mucizeydi hakikaten.*acemi terzi: İnşallah, isteyen herkese..*c-bell: inşallah herşey istediğin gibi olur, sen de sorunsuz güzel bri doğum yaparsın. Şimdiden kolaylıklar diliyorum, Allah kurtarsın denir sanırım.*meraklı beti: Gerçekten öyle, ama isteyen de çok güzel hallediyor tanık oldum.*elçin: Canım artık darısı inşallah ikimizin başına diyeyim :))

 21. >Ne güzel:) Allah bağışlasın, dışarıda olmak bile insanı bu kadar etkiliyor, inanılmaz bir deneyim bu:)

 22. >Ne güzel:) Allah bağışlasın, dışarıda olmak bile insanı bu kadar etkiliyor, inanılmaz bir deneyim bu:)

 23. >Allah saglikli mutlu uzun bir ömür versin yeni dogan melege.Sende cesurmussun Lacin, ben dogurmadan kimsenin dogumunu görmek o son saatlere sahit olmak istememistim. Kan,Igne,Hastane vb. korkum yüzünden. Birde her kadinin öyle farkli tecrübesi var ki, birinden etkilenmek istemedim. Bu kadar korkmama ragmen bende mutlaka normal dogum istiyorum. Benimde aylarim sayili ;)

 24. >Allah saglikli mutlu uzun bir ömür versin yeni dogan melege.Sende cesurmussun Lacin, ben dogurmadan kimsenin dogumunu görmek o son saatlere sahit olmak istememistim. Kan,Igne,Hastane vb. korkum yüzünden. Birde her kadinin öyle farkli tecrübesi var ki, birinden etkilenmek istemedim. Bu kadar korkmama ragmen bende mutlaka normal dogum istiyorum. Benimde aylarim sayili ;)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: