>Hamilelik Günlüğü

>
Bu aralar yeni bir uğraşım var, günlük tutmak. Sanırım liseden beri ilk kez bu kadar elde yazı yazıyorum. Ama normal bir günlük değil, hamilelik günlüğü. Doktor kontrollerini, ultrason görüntülerini ve bu süreçte yaşadığım duygusal süreci yazmaya çalışıyorum. Lisedeki şarkı sözü yazdığım ajandam gibi buna da kesip biçip bir şeyler yapıştırıyorum. Sonraki dönemlerde açıp okuduğumda güzel bir hatıra olacağını düşünüyorum.
Böyle bir günlük tutmuş olan var mı acaba?

Bir de sevgili mormermaid‘ in önerdiği bir kitap var, hatta bugün alacağım kısmetse. Ece Arar’ ın Hamilelik Günlüğü. Okuyanlar şiddetle öneriyorlar, ben de okuyunca detaylı olarak paylaşırım.

Reklamlar

82 Yorum to “>Hamilelik Günlüğü”

 1. >slm.hayırlı ramazanlar.bende tutmuştum.hamilelikte iyi oluyor.hem hatıra hem birdahaki hamilelik için faydalı olur diye düşündüm.

 2. >slm.hayırlı ramazanlar.bende tutmuştum.hamilelikte iyi oluyor.hem hatıra hem birdahaki hamilelik için faydalı olur diye düşündüm.

 3. >http://www.e-bebek.com/hamilelik_ve_bebek_bakimi/anne_babalara_kitap/abc_annelik_ve_bebek_bakimi/ANN-2039 linkini göndermek istedim inceleyebilmen için bir arkadaşım hamileliğimin ilkd dönemlerinde hediye etti inanaılmaz güzel bir kitap kednisine çok yardımcı olduğunu söyledi gerçekten de öyle… :)bu arada bende bir günlük tutuyroum hamilelik süreci ve sonrasındada devam etmek istiyorum güzel bir paylaşım oluyor :)

 4. >http://www.e-bebek.com/hamilelik_ve_bebek_bakimi/anne_babalara_kitap/abc_annelik_ve_bebek_bakimi/ANN-2039 linkini göndermek istedim inceleyebilmen için bir arkadaşım hamileliğimin ilkd dönemlerinde hediye etti inanaılmaz güzel bir kitap kednisine çok yardımcı olduğunu söyledi gerçekten de öyle… :)bu arada bende bir günlük tutuyroum hamilelik süreci ve sonrasındada devam etmek istiyorum güzel bir paylaşım oluyor :)

 5. >Bende tutmuştum böyle bir günlük.Dr. kontrollerinde söylediklerini,kendi düşüncelerimi ve ultrason görüntülerini yapıştirdım deftere bende.Şimdi kızıma ait bir kutu var yaklaşık bir 7-8 sene sonra verilmek üzere Allah nasip ederse.İçinde bu defter,ilk emziği,ilk ayakkabısı,en sevdiğim tulumu ve doğduğu güne ait bir gazate var…Saklıyorum onu şu anda.Bu tür şeyler önemli hatıralar bence.Hele ki elle yazılmışsa günlük daha değerli benim için…

 6. >Bende tutmuştum böyle bir günlük.Dr. kontrollerinde söylediklerini,kendi düşüncelerimi ve ultrason görüntülerini yapıştirdım deftere bende.Şimdi kızıma ait bir kutu var yaklaşık bir 7-8 sene sonra verilmek üzere Allah nasip ederse.İçinde bu defter,ilk emziği,ilk ayakkabısı,en sevdiğim tulumu ve doğduğu güne ait bir gazate var…Saklıyorum onu şu anda.Bu tür şeyler önemli hatıralar bence.Hele ki elle yazılmışsa günlük daha değerli benim için…

 7. >çok güzel bi fikir, 9 aylık bi süreci kapsayan bu günlük hem sıkmaz insanı hemde duygusal bi rahatlama sağlar yazmak, ilerde okumanın tadı da ayrı olur sanırım…

 8. >çok güzel bi fikir, 9 aylık bi süreci kapsayan bu günlük hem sıkmaz insanı hemde duygusal bi rahatlama sağlar yazmak, ilerde okumanın tadı da ayrı olur sanırım…

 9. >Ben 14 yaşından beri düzenli günlük yazan biriyim. ama en özeli ve farklısı hamileyken tuttuğumdu..şimdi geri dönüp baktığımda, o an hissettiklerimi anımsıyorum.. gerçekten çok özel bir duygu hamilelik.. inşallah senin de her anın özel ve güzel geçer..sevgiler

 10. >Ben 14 yaşından beri düzenli günlük yazan biriyim. ama en özeli ve farklısı hamileyken tuttuğumdu..şimdi geri dönüp baktığımda, o an hissettiklerimi anımsıyorum.. gerçekten çok özel bir duygu hamilelik.. inşallah senin de her anın özel ve güzel geçer..sevgiler

 11. >Hayırlı uğurlu olsun Laçin hanım bebeğiniz..allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..çok tatlı bir anne olacağınızdan eminim…

 12. >Hayırlı uğurlu olsun Laçin hanım bebeğiniz..allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..çok tatlı bir anne olacağınızdan eminim…

 13. >Hamileyken okudum ben de o kitabı. şahsen bana sıkıcı geldi. Yani şöyle söyleyeyim, sanki hamile olmayan biri için okumak güzel olabilir ama aynı şeyleri sen de yaşıyor olduğunda pek bir etkileyiciliği kalmıyor… Ama tabii bu dönemdeki odak noktana uygun olduğu için, okuyabilirsin de… Öyle fena bi kitap değil. :)Ultrason resimlerini yapıştırmasan keşke, yıllarla birlikte kötü olmasın yapışkanlar. Ayrı bir yerde muhafaza etseydin… Ben öyle yapmıştım. :)

 14. >Hamileyken okudum ben de o kitabı. şahsen bana sıkıcı geldi. Yani şöyle söyleyeyim, sanki hamile olmayan biri için okumak güzel olabilir ama aynı şeyleri sen de yaşıyor olduğunda pek bir etkileyiciliği kalmıyor… Ama tabii bu dönemdeki odak noktana uygun olduğu için, okuyabilirsin de… Öyle fena bi kitap değil. :)Ultrason resimlerini yapıştırmasan keşke, yıllarla birlikte kötü olmasın yapışkanlar. Ayrı bir yerde muhafaza etseydin… Ben öyle yapmıştım. :)

 15. >Canım hamile misin :))) bilmiyordum.Hayırlı uğurlu olsun inş..Çok sevindim..Ben tuttum o günlüğü,iyi ki yazmışım hem yazarken rahatlıyordum hem de okurken ağlıyordum :))) Hala bilee..Sakın vazgeçme..Kocaman öpücükler..

 16. >Canım hamile misin :))) bilmiyordum.Hayırlı uğurlu olsun inş..Çok sevindim..Ben tuttum o günlüğü,iyi ki yazmışım hem yazarken rahatlıyordum hem de okurken ağlıyordum :))) Hala bilee..Sakın vazgeçme..Kocaman öpücükler..

 17. >bende her iki kızımdada günlük tutmuştum.şimdi biri 6 diğeri 4 ara sıra halen yazarım birbirlerine olan davranışlarını kilolarını boylarını huylarını.onları sevdiğimi.bir gün anne olduklarında onlara vereceğim.Allah hayırlısıyla bebeğininizi kucağınıza almayı nasip etsin.

 18. >bende her iki kızımdada günlük tutmuştum.şimdi biri 6 diğeri 4 ara sıra halen yazarım birbirlerine olan davranışlarını kilolarını boylarını huylarını.onları sevdiğimi.bir gün anne olduklarında onlara vereceğim.Allah hayırlısıyla bebeğininizi kucağınıza almayı nasip etsin.

 19. >Tatilde olduğum için bu güzel haberi kaçırmışım. Tebrik ederim:) Umarım çok güzel ve rahat bir hamilelik geçirirsin. Her ayrıntıyı yaz, sonradan unutuluyor bazı şeyler. Ay çok sevindim yaaa, tekrar tebriklerrrrr:)))

 20. >Tatilde olduğum için bu güzel haberi kaçırmışım. Tebrik ederim:) Umarım çok güzel ve rahat bir hamilelik geçirirsin. Her ayrıntıyı yaz, sonradan unutuluyor bazı şeyler. Ay çok sevindim yaaa, tekrar tebriklerrrrr:)))

 21. >Günlük tutmak çok çok faydalı, geri dönüp okumak filan çok keyifli oluyor. günlük tuttum, hatta bunu blogumda da konu ettim.http://hayatyelpazem.blogspot.com/2010/03/gunluk-tutun-tutturun.htmlHayırlı olsun… Allah tamamına erdirsin :) Ece'nin hamilelik günlüğünü okumuştum ben de hamileyken. şahane :)

 22. >Günlük tutmak çok çok faydalı, geri dönüp okumak filan çok keyifli oluyor. günlük tuttum, hatta bunu blogumda da konu ettim.http://hayatyelpazem.blogspot.com/2010/03/gunluk-tutun-tutturun.htmlHayırlı olsun… Allah tamamına erdirsin :) Ece'nin hamilelik günlüğünü okumuştum ben de hamileyken. şahane :)

 23. >LAcheen,hayırlı olsun hamileliğin.Ben böyle bir defter tutmuştum..Ay,ay tüm duygularımı..Doğumdan bir gün önceki duygularımı..Doğum sonrası duygularımı..Sonra doğduktan sonra,her ay Duru ile ilgili duygularımı..1 yaş doğumgününde 25 kişilik ailemize verdim bu defteri,herkes tek tek Duru için birşeyler yazmıştı.Güzel bir anı bence..

 24. >LAcheen,hayırlı olsun hamileliğin.Ben böyle bir defter tutmuştum..Ay,ay tüm duygularımı..Doğumdan bir gün önceki duygularımı..Doğum sonrası duygularımı..Sonra doğduktan sonra,her ay Duru ile ilgili duygularımı..1 yaş doğumgününde 25 kişilik ailemize verdim bu defteri,herkes tek tek Duru için birşeyler yazmıştı.Güzel bir anı bence..

 25. >iyi günler laçin Benim kuzenim bi albüme her ay bi kendi resmini bide ultrason resmini koydu. Sen böleyken bende böleydim demek için :) yazı yazmak için yerlerde vardı oralarıda doldurdu hüngür hüngür ağlatan bişi oldu ortada. Bide doğum acıbademde oldu doktor bebeğe mektup yazmış ailen seni bekliodu herkes burda vs. gibi çok duygusaldı

 26. >iyi günler laçin Benim kuzenim bi albüme her ay bi kendi resmini bide ultrason resmini koydu. Sen böleyken bende böleydim demek için :) yazı yazmak için yerlerde vardı oralarıda doldurdu hüngür hüngür ağlatan bişi oldu ortada. Bide doğum acıbademde oldu doktor bebeğe mektup yazmış ailen seni bekliodu herkes burda vs. gibi çok duygusaldı

 27. >Var canım :)Ben d etutmuştum.Hala da tutuyorum,resimli bir günlük.Ultrasondan başlayıp,bu güne..Anaokuluna giderken servis aracına binerkenki pozlarından,karne alışa geçen zaman..Geriye dönüp okyamıyorum şimdiden.Gözyaşlarımı tutamıyorum.Zaman öyleçabuk geçiyorki.Annelik çok özel bir duygu.Bebeğini eline alınca anlayacaksın.Sevgiler ;)

 28. >Var canım :)Ben d etutmuştum.Hala da tutuyorum,resimli bir günlük.Ultrasondan başlayıp,bu güne..Anaokuluna giderken servis aracına binerkenki pozlarından,karne alışa geçen zaman..Geriye dönüp okyamıyorum şimdiden.Gözyaşlarımı tutamıyorum.Zaman öyleçabuk geçiyorki.Annelik çok özel bir duygu.Bebeğini eline alınca anlayacaksın.Sevgiler ;)

 29. >1 hafta yaşayabilsemde anneliği 1 hafta bile yazmıştım.ALlah kısmet ederde yeniden hamile kalırsam bende tutacağım kısmetse.

 30. >1 hafta yaşayabilsemde anneliği 1 hafta bile yazmıştım.ALlah kısmet ederde yeniden hamile kalırsam bende tutacağım kısmetse.

 31. >Merhaba Lacin,En yakin arkadasim kizi icin gunluk tutmaya hamileyken basladi ve hala devam ediyor. 19 yasinda kizini dogurdu ve kizi 19 yasina gelene kadar yazmaya devam edecegini soyluyor.Bu defterleri ona 19. yas gununde hediye edecek.Gayet guzel bir fikir oldugunu dusunuyorum. Ona hamileyken ve buyuturken yasadiklarini sonradan da hatirlamak icin …

 32. >Merhaba Lacin,En yakin arkadasim kizi icin gunluk tutmaya hamileyken basladi ve hala devam ediyor. 19 yasinda kizini dogurdu ve kizi 19 yasina gelene kadar yazmaya devam edecegini soyluyor.Bu defterleri ona 19. yas gununde hediye edecek.Gayet guzel bir fikir oldugunu dusunuyorum. Ona hamileyken ve buyuturken yasadiklarini sonradan da hatirlamak icin …

 33. >Laçincim,benim annem bana hamileyken tutmus öyle ufak bi günlük.her okudugumda içim bi tuhaf olur.. sakın bırakma ve yaz içinden geçen herşeyi. yaşadıklarınızı..ilerde şahane bir hediye oluyor.

 34. >Laçincim,benim annem bana hamileyken tutmus öyle ufak bi günlük.her okudugumda içim bi tuhaf olur.. sakın bırakma ve yaz içinden geçen herşeyi. yaşadıklarınızı..ilerde şahane bir hediye oluyor.

 35. >Benimde böyle bir günlüğüm var ve arada okuyup gülüyorum kendime, hallerime.. Hamilelik kadını bambaşka bir ruh haline sokuyor-muş günlüğü okuyunca anladım bende :)

 36. >Benimde böyle bir günlüğüm var ve arada okuyup gülüyorum kendime, hallerime.. Hamilelik kadını bambaşka bir ruh haline sokuyor-muş günlüğü okuyunca anladım bende :)

 37. >Laçin belki önceki postlarda bahsetmişsindir ama ben şimdi öğreniyorum hamile olduğunu. Çooook sevindim, ben de günlük tuttum ve mutlaka yazmalısın, insan unutuyor çünkü yaşadıklarını ve okuyunca da şaşırıyor. Çok güzel heyecanlar bunlar ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın bile. Danışmak istediğin bir şey olursa her zaman mail atabilirsin.

 38. >Laçin belki önceki postlarda bahsetmişsindir ama ben şimdi öğreniyorum hamile olduğunu. Çooook sevindim, ben de günlük tuttum ve mutlaka yazmalısın, insan unutuyor çünkü yaşadıklarını ve okuyunca da şaşırıyor. Çok güzel heyecanlar bunlar ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın bile. Danışmak istediğin bir şey olursa her zaman mail atabilirsin.

 39. >canım benim çok iyi fikir bu.Yüce ALLAH (c:c) ım banada nasip etsin bu günlükten tutmayı. e birde bebek doğunca onun adına gelen misafirler günlük tutacaklaronuda unutmazsın canım

 40. >canım benim çok iyi fikir bu.Yüce ALLAH (c:c) ım banada nasip etsin bu günlükten tutmayı. e birde bebek doğunca onun adına gelen misafirler günlük tutacaklaronuda unutmazsın canım

 41. >Fikir belirten herkese çok teşekkürler. Sonrasında açıp okumak için çok güzel olacağını düşünüyorum ben de.İnşallah isteyen herkes de sağlıkla bu duyguları yaşar, sevgiler..

 42. >Fikir belirten herkese çok teşekkürler. Sonrasında açıp okumak için çok güzel olacağını düşünüyorum ben de.İnşallah isteyen herkes de sağlıkla bu duyguları yaşar, sevgiler..

 43. >bende hamile olduğumu öğrendiğimden itibaren tutmaya başlamıştım halada devam, kızım 7 aylık oldu, herşeyini yazıyorum.büyüyünce ona vereceğim :)

 44. >bende hamile olduğumu öğrendiğimden itibaren tutmaya başlamıştım halada devam, kızım 7 aylık oldu, herşeyini yazıyorum.büyüyünce ona vereceğim :)

 45. >Ultrasound görüntüleri zamanla kayboluyor scannerdan geçirip bilgisayara aktarmayı unutma.Sevgiler..

 46. >Ultrasound görüntüleri zamanla kayboluyor scannerdan geçirip bilgisayara aktarmayı unutma.Sevgiler..

 47. >merhaba laçin;annemde bana böyle bir günlük tutmuş günlükle beraber birde koli:) ilk çıkan dişim,ilk çürüyen dişim ilk saç kesimim. ilk yaramın kabuğu, ilk küpelerim ilk tulumum ilk pabuçlarım,ilk yaptığım resim, ilk sakızım v.s… resimlerlea birlikte kocaman bir koli. aynısından şimdi bende kızım için hazırlıyorum hatta daha büyüğünü. o zaman anneme ruhunda çöpçülük var diye gülerdim ama şimdi anlıyorum neden tuttuğunu okadar şeyi. bazen geldiğinde koliyi karıştırırken yakalarım annemi. hala hepsi sen kokuyor der. ne iyi ne güzel düşünmüşsün Allah tamamına erdirir inşallah.

 48. >merhaba laçin;annemde bana böyle bir günlük tutmuş günlükle beraber birde koli:) ilk çıkan dişim,ilk çürüyen dişim ilk saç kesimim. ilk yaramın kabuğu, ilk küpelerim ilk tulumum ilk pabuçlarım,ilk yaptığım resim, ilk sakızım v.s… resimlerlea birlikte kocaman bir koli. aynısından şimdi bende kızım için hazırlıyorum hatta daha büyüğünü. o zaman anneme ruhunda çöpçülük var diye gülerdim ama şimdi anlıyorum neden tuttuğunu okadar şeyi. bazen geldiğinde koliyi karıştırırken yakalarım annemi. hala hepsi sen kokuyor der. ne iyi ne güzel düşünmüşsün Allah tamamına erdirir inşallah.

 49. >gerçekten çok iyi bir fikir, ben de bugün güzel bir defter arayışına giriyorum :))bu arada inşallah rahat bir hamilelik geçirirsin ve bebeğini sağlıkla kucağına alırsın. hayırlı olsun

 50. >gerçekten çok iyi bir fikir, ben de bugün güzel bir defter arayışına giriyorum :))bu arada inşallah rahat bir hamilelik geçirirsin ve bebeğini sağlıkla kucağına alırsın. hayırlı olsun

 51. >hayırlı olsun laçin abla bu haberi yeni duyduğum dağa doğrusu okuduğum için çok şaşırdımm bb

 52. >hayırlı olsun laçin abla bu haberi yeni duyduğum dağa doğrusu okuduğum için çok şaşırdımm bb

 53. >çok güzel bir fikir,heleki bebişin büyüdüğünde bunları okuması dahada güzel

 54. >çok güzel bir fikir,heleki bebişin büyüdüğünde bunları okuması dahada güzel

 55. >Hamileliğini doya doya, sağlıklı ve mutlu geçirmeni diliyorum.Sevgiler…

 56. >Hamileliğini doya doya, sağlıklı ve mutlu geçirmeni diliyorum.Sevgiler…

 57. >Laçin merhaba,Bebek ismine karar verdiniz mi?İsmini ne düşünüyorsun

 58. >Laçin merhaba,Bebek ismine karar verdiniz mi?İsmini ne düşünüyorsun

 59. >Allah tamamına erdirsin , mutlu bi haber..

 60. >Allah tamamına erdirsin , mutlu bi haber..

 61. >süper fıkır bende su sorunlu donemlerı atlatır atlatmaz baslayacagım ınsallah:)

 62. >süper fıkır bende su sorunlu donemlerı atlatır atlatmaz baslayacagım ınsallah:)

 63. >merhaba tebrik ederim bu çok güzel bi haber ben evliliğimin 6.yılınca tercih ettim anne olmayı hazır olmak gerektiğini düşündüğümden ve şimdi 4 yaşında bi oğlum var sana benimde önerebileceğim kitaplar var hatta kesinlikle leyla navaro gerçekten beni duyuyormusun çocuk yetiştirmekle ilgili yazılmış en iyi kitap bu arada elif şafak siyah süt kitabından en azından 1-2 yıl uzak durmalısın bence :) umarım sağlıklı bi bebeğin olur

 64. >merhaba tebrik ederim bu çok güzel bi haber ben evliliğimin 6.yılınca tercih ettim anne olmayı hazır olmak gerektiğini düşündüğümden ve şimdi 4 yaşında bi oğlum var sana benimde önerebileceğim kitaplar var hatta kesinlikle leyla navaro gerçekten beni duyuyormusun çocuk yetiştirmekle ilgili yazılmış en iyi kitap bu arada elif şafak siyah süt kitabından en azından 1-2 yıl uzak durmalısın bence :) umarım sağlıklı bi bebeğin olur

 65. >Laçincim hamile oldugunu bilmiyorum bu bomba haberi nasıl kaçırmışım!! Hayırlı olsun canım çok sevindim :)

 66. >Laçincim hamile oldugunu bilmiyorum bu bomba haberi nasıl kaçırmışım!! Hayırlı olsun canım çok sevindim :)

 67. >Merhaba:) Ben karmançormancı güzela.. blogcunun tuhaflıklarından sıkıldım. Yeni blogum bu:) Ben de inşallah hamile kalınca hemen yazmaya başlıycam..öpüyorum ve neşeli sağlıklı bir hamilelik diliyorum tekrar :)

 68. >Merhaba:) Ben karmançormancı güzela.. blogcunun tuhaflıklarından sıkıldım. Yeni blogum bu:) Ben de inşallah hamile kalınca hemen yazmaya başlıycam..öpüyorum ve neşeli sağlıklı bir hamilelik diliyorum tekrar :)

 69. >Laçincim öncelikle tebrikler. Harika bir süreç yaşıyorsun şu anda, her anının kıymetini bil. Yaşamış biri olarak söylüyorum ki hamilelik bir kadının yaşayabileceği en güzel dönem diyebilirim.Bol bol dinlen,uyu ve bu günlerin tadını doya doya çıkar..Bebeğin geldiğinde daha güzellerini yaşamak için..

 70. >Laçincim öncelikle tebrikler. Harika bir süreç yaşıyorsun şu anda, her anının kıymetini bil. Yaşamış biri olarak söylüyorum ki hamilelik bir kadının yaşayabileceği en güzel dönem diyebilirim.Bol bol dinlen,uyu ve bu günlerin tadını doya doya çıkar..Bebeğin geldiğinde daha güzellerini yaşamak için..

 71. >20 aylık bir kızımcım var. Yağmurum pamuk prensesim.. Ve varlığını öğrendiğim günden beri yazıyorum; anımsamak ve ona anlatmak istediğim her ayrıntıyı. Okumak ise gerçekten ayrı bir keyif veriyor her defasında. Bazı sayfalar heyecanla acayip hızlı yazılmış ve kargacık burgacık, bazı sayfalarda gururlanmışım miniğimle el yazısı süper o nedenle, bazı sayfalarda ise kabarıklık var gözyaşından (bazen sevinç bazen hüzünden)… şiddetle tavsiye ediyorum o nedenle. Ece Arar'ın günlüğünü de okumuştum. Pek çok yerinde itabi bilgiler var biraz duygusallıktan uzak bulmuştum. Ama bu konuda başka bir örnek ben de bilmiyorum. Sevgiler ve Sağlıklar kızımcımla benden sana..

 72. >20 aylık bir kızımcım var. Yağmurum pamuk prensesim.. Ve varlığını öğrendiğim günden beri yazıyorum; anımsamak ve ona anlatmak istediğim her ayrıntıyı. Okumak ise gerçekten ayrı bir keyif veriyor her defasında. Bazı sayfalar heyecanla acayip hızlı yazılmış ve kargacık burgacık, bazı sayfalarda gururlanmışım miniğimle el yazısı süper o nedenle, bazı sayfalarda ise kabarıklık var gözyaşından (bazen sevinç bazen hüzünden)… şiddetle tavsiye ediyorum o nedenle. Ece Arar'ın günlüğünü de okumuştum. Pek çok yerinde itabi bilgiler var biraz duygusallıktan uzak bulmuştum. Ama bu konuda başka bir örnek ben de bilmiyorum. Sevgiler ve Sağlıklar kızımcımla benden sana..

 73. >Herkesten çok güzel öneriler geldi. Zaten birçok kişi de yapmış bu günlüğü, doğru yolayım demek ki :)Herkese teşekkürler.

 74. >Herkesten çok güzel öneriler geldi. Zaten birçok kişi de yapmış bu günlüğü, doğru yolayım demek ki :)Herkese teşekkürler.

 75. >annem de bana hamileyken tutmuş :=)

 76. >annem de bana hamileyken tutmuş :=)

 77. >öncelikle hayırlı olsun bebişin..benimde henüz 2,5 aylık bi pıtırcığım var..ona hamileyken başladım bende günlük tutmaya,hala da yazıyorum..18 yaşına gelinceye kadar yazıp 18. doğumgününde vermeyi düşünüyorum inşallah..doğduu gün anneannesi dayısı ve babası da yazdı defterine..defterin dışını kendim tasarlayıp hazırladım herşey kendi emeğimiz olsun diye..bi de albüm hazırrladım ultrason fotoğrafları ve benim hamilelik fottoğraflarımı sırayla yerleştirdim..bi kutuya da bebek şekeri, 40 mevlidinde yaktığımız kınadan bi kese, ilk tulumunu koydum..zamanla yeni şeylerde eklenecek içine…ilk olan herşeyini saklamayı düşünüyorum..eminim ilerde bunları gördüğünde çok mutlu olacaktır..bi de ben oğlumun herşeyini kendim hazırladım bebek şekeri ,kapı süsü, odasındaki diğer süsler, kına keseleri, lohusa şerbeti için bardakları sürahisi…sen zaten beceriklisin bence sende kendin hazırla..bebeğin için emek verince daha huzurlu oluyosun hem de hamileliğin nasıl geçtiğini anlamıyosun..

 78. >öncelikle hayırlı olsun bebişin..benimde henüz 2,5 aylık bi pıtırcığım var..ona hamileyken başladım bende günlük tutmaya,hala da yazıyorum..18 yaşına gelinceye kadar yazıp 18. doğumgününde vermeyi düşünüyorum inşallah..doğduu gün anneannesi dayısı ve babası da yazdı defterine..defterin dışını kendim tasarlayıp hazırladım herşey kendi emeğimiz olsun diye..bi de albüm hazırrladım ultrason fotoğrafları ve benim hamilelik fottoğraflarımı sırayla yerleştirdim..bi kutuya da bebek şekeri, 40 mevlidinde yaktığımız kınadan bi kese, ilk tulumunu koydum..zamanla yeni şeylerde eklenecek içine…ilk olan herşeyini saklamayı düşünüyorum..eminim ilerde bunları gördüğünde çok mutlu olacaktır..bi de ben oğlumun herşeyini kendim hazırladım bebek şekeri ,kapı süsü, odasındaki diğer süsler, kına keseleri, lohusa şerbeti için bardakları sürahisi…sen zaten beceriklisin bence sende kendin hazırla..bebeğin için emek verince daha huzurlu oluyosun hem de hamileliğin nasıl geçtiğini anlamıyosun..

 79. >Canım çok sevindim. çok güzel zamanlar hamilelik zamanları. İnşallah sen en iyi şekilde geçirirsin. Kolay gelsin.

 80. >Canım çok sevindim. çok güzel zamanlar hamilelik zamanları. İnşallah sen en iyi şekilde geçirirsin. Kolay gelsin.

 81. >Hamile olduğunuzu bilmiyordum.Bu mutluluğu birinin daha tadacak olması(helede kız olması) beni daha da mutlu etti.Hayırlı güzel bir doğum olmasını dilerim.Ama şimdiden söyliyeyim eve geldikten sonra asıl kraliçe onlar oluyor.:))sevgiler…

 82. >Hamile olduğunuzu bilmiyordum.Bu mutluluğu birinin daha tadacak olması(helede kız olması) beni daha da mutlu etti.Hayırlı güzel bir doğum olmasını dilerim.Ama şimdiden söyliyeyim eve geldikten sonra asıl kraliçe onlar oluyor.:))sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: