>Penye Maksi Elbiseler ve Leopar Katman Elbise

>

Penye maksi elbiseler (özellikle siyah ve gri olanları) bu yaz her dergide, her blogda vardı. Eğer almayanlar ve uygun fiyata bu elbiselerden edinmek isteyenler varsa dün Peros’ ta buldum ben. Fiyatı 12 lira.Siyahı sadece 36 bedendi ama 38 bedene de olacaktır çok dar değil, diğer açık haki renginde bedenler vardı.
Ben bunları aldım, hatta alırken de denedim ama malum hamile karnında çok da iyi durmadılar. Bazı dar giyinen hamileleri de beğeniyorum ama bir yere kadar sanırım, insanların gözüne sokmaya da çok lüzum yok bence.
Hal böyle olunca akşam bu elbiseleri nasıl giyebileceğimle ilgili düşünmeye başladım. Elbiselerin kendilerine dokunmak istemedim çünkü sonrasında bu şekilde giyebilmek istiyordum. Yani bu elbiselerin üzerine ayrı bir şey yapacağım kesindi. Önce siyah ve bej tülden uzun elbise dikmek geldi aklıma, kol ve yaka oyukları çok daha fazla olacak böylece alttan ana elbise gözükecekti. Bol olması gereken karın kısmını ise yakadaki büzgülerle halledebilecektim. Bu şekilde siyah tülden bir elbise diktim, yaka ve kol kenarlarına siyah jarseden biye geçirdim. Ama sonucu beğenmedim. Bir köşeye kaldırdım.

Bugün ise aklıma çok başka bir kumaş geldi. Tülbent leopar kumaşım.

Yine aynı şekilde bir kalıp hazırladım. Ön kısmı arkadan daha bol yaptım ve yanlardan birer kulak bırakarak önlük şeklinde olmasını planladım. Kol oyuklarını oldukça aşağı indirdim, aynı şekilde yakayı da fazlaca oydum. Omuzlardan birleştirip kol ve yaka kenarlarına aynı kumaştan hazırladığım biyeyi geçirdim. Yan dikişleri birleştirmedim. Bütün kenarlara ve etek ucuna makine çektim. Ön parçanın kulaklarına penye parça ekledim ve birleştirdim. Böylece arkada (sırtta) düzgün şekilde durdu. Arka parçanın kulaklarına ise ördüğüm kumaşları ekledim. Uçlarına da bağlanması için düz parçalar diktim.
Sonuç olarak böyle bir şey oldu :
Henüz elbisenin üzerine giyemedim, ilk fırsatta üzerimde fotoğraflayacağım.

48 Yorum to “>Penye Maksi Elbiseler ve Leopar Katman Elbise”

 1. >Bence çok başarılı! Güle güle giy Laçin'cim. Pardon, "giyin". Çoğulsun ya artık ;)

 2. >Bence çok başarılı! Güle güle giy Laçin'cim. Pardon, "giyin". Çoğulsun ya artık ;)

 3. >yaa çok beğendim! tasarımlarına bayılıyorum :) bişey sorsam? hani senin şu kısa etek ve elbiselerin içine giydiğin iç eteğin var ya? ona benzer bişey nerden bulabilirim ya da diktirmek istesem nasıl tarif edicem bilemedim? yardımcı olursan çok sevinirim.teşekkürler,sevgiler…

 4. >yaa çok beğendim! tasarımlarına bayılıyorum :) bişey sorsam? hani senin şu kısa etek ve elbiselerin içine giydiğin iç eteğin var ya? ona benzer bişey nerden bulabilirim ya da diktirmek istesem nasıl tarif edicem bilemedim? yardımcı olursan çok sevinirim.teşekkürler,sevgiler…

 5. >çok güzel gözüküyor=) yine detaylı bir şekilde anlatmışsın teşekkürler=) güle güle giy=)

 6. >çok güzel gözüküyor=) yine detaylı bir şekilde anlatmışsın teşekkürler=) güle güle giy=)

 7. >Çok yaratıcı bir bloggerdın şimdi de çok yaratıcı bir hamile oldun Laçin, yakın zamanda bence çok yaratıcı bir anne olup kızına da ciciler hazırlayacaksın :) fikir ve kumaş seçimleri bir harika tebrik ederim.

 8. >Çok yaratıcı bir bloggerdın şimdi de çok yaratıcı bir hamile oldun Laçin, yakın zamanda bence çok yaratıcı bir anne olup kızına da ciciler hazırlayacaksın :) fikir ve kumaş seçimleri bir harika tebrik ederim.

 9. >harika laçin eline sağlık leoparı ben de çok seviyorum

 10. >harika laçin eline sağlık leoparı ben de çok seviyorum

 11. >Çok güzel bu elbiseler, ilk fırsatta gidip alıcam :)

 12. >Çok güzel bu elbiseler, ilk fırsatta gidip alıcam :)

 13. >elbiseler harika ama senin diktiğin çok daha güzel olmuş, güle güle giy. yarın perosdayım inşallah kalmıştır :)

 14. >elbiseler harika ama senin diktiğin çok daha güzel olmuş, güle güle giy. yarın perosdayım inşallah kalmıştır :)

 15. >fotoğrafı görünce çok şaşırdım hiç aklıma böyle birsey gelmemişti açıkçası, çok güzel olmuş..;)

 16. >fotoğrafı görünce çok şaşırdım hiç aklıma böyle birsey gelmemişti açıkçası, çok güzel olmuş..;)

 17. >çok güzel görünüyor, üzerinde de görelim ;)

 18. >çok güzel görünüyor, üzerinde de görelim ;)

 19. >ya ben siyah penyenin straplezinin beli kendinden lastili ve dökümlü olanından arıyorum…arıyorum…bulamıyorum.yaz bittiğine göre bulamayacağım da sanırım:( fikrin var mı ? tvde herkesin üstünde görüyorum, gözümü patlatıp bitiş jeneriklerini takip ediyorum sponsorları kimmşi ordan yakalarım belki diye ama nafile:(

 20. >ya ben siyah penyenin straplezinin beli kendinden lastili ve dökümlü olanından arıyorum…arıyorum…bulamıyorum.yaz bittiğine göre bulamayacağım da sanırım:( fikrin var mı ? tvde herkesin üstünde görüyorum, gözümü patlatıp bitiş jeneriklerini takip ediyorum sponsorları kimmşi ordan yakalarım belki diye ama nafile:(

 21. >harika fikir..Elbisenin yanlarının açık olması çok hoşuma gitti eminim siyah elbise ile harika durucak..Fotoğraflamayı unutma merak ettim :)

 22. >harika fikir..Elbisenin yanlarının açık olması çok hoşuma gitti eminim siyah elbise ile harika durucak..Fotoğraflamayı unutma merak ettim :)

 23. >böhüüüüüüü!bende bu maxi siyah elbiselerden istiyorum ama şu an ismirdeyim ben dönene kadar kalmaz:(((bu arada diktiğin elbise çok şık güzel anne adayı:)

 24. >böhüüüüüüü!bende bu maxi siyah elbiselerden istiyorum ama şu an ismirdeyim ben dönene kadar kalmaz:(((bu arada diktiğin elbise çok şık güzel anne adayı:)

 25. >Çok şık olmuş, üstelik çok amaçlı bir model olmuş farklı giysiler üzerinede kullanılabilecek bir model ellerinize sağlık..

 26. >Çok şık olmuş, üstelik çok amaçlı bir model olmuş farklı giysiler üzerinede kullanılabilecek bir model ellerinize sağlık..

 27. >Bloğunu baştan sona inceledim. Başından şimdiye kadar büyük bir ilerleme kaydetmişsin bence. Süper işler çıkarmışsın. Tebrik ediyorum.

 28. >Bloğunu baştan sona inceledim. Başından şimdiye kadar büyük bir ilerleme kaydetmişsin bence. Süper işler çıkarmışsın. Tebrik ediyorum.

 29. >Kenarları biye'li yapmanız çok daha hoş olmuş örgü kemerde tabi, bişeyler tasarlayıp hazırlamınız çok güzel tebrik ederim iyi günlerde giyin Laçin hanım:)

 30. >Kenarları biye'li yapmanız çok daha hoş olmuş örgü kemerde tabi, bişeyler tasarlayıp hazırlamınız çok güzel tebrik ederim iyi günlerde giyin Laçin hanım:)

 31. >gayet güzel bi sonuç olmuş, bayıldım:)))aycatugce-tuna.blogspot.com/aycatugce-tuna.blogspot.com/

 32. >gayet güzel bi sonuç olmuş, bayıldım:)))aycatugce-tuna.blogspot.com/aycatugce-tuna.blogspot.com/

 33. >Süper olmuş yaa..Ellerine sağlık Laçin..

 34. >Süper olmuş yaa..Ellerine sağlık Laçin..

 35. >Fotoğrafını bekliyorum :) eminim güzel olucak…

 36. >Fotoğrafını bekliyorum :) eminim güzel olucak…

 37. >Çok güzel olmuş. Doğumdan sonra da giyebilirsin. Hamile olmana çok sevindim. Malesef bebek doğduktan sonra bloguna çok zaman ayıramayabilirsin. Özelikle ilk günler zor geçiyor ama her şeye değiyor.Hamileyken ben de çok dikiş dikmiştim en son denemem de oğlumun ayağından bir toplu iğne çıkarınca dikiş dikmekten vazgeçtim. Sana tavsiyem eğer ayırabiliyorsan dikiş için ayrı bir oda ayırman ve kapısını kilitlemeyi alışkanlık haline getirmen. Yine de bu yaramazları durdurmak zor:)İlk günler zor geçer ama zamanla alışırsın sakın moralini bozma, şu an evim peşmerge kampı gibi ama hayatımdan memnunum…

 38. >Çok güzel olmuş. Doğumdan sonra da giyebilirsin. Hamile olmana çok sevindim. Malesef bebek doğduktan sonra bloguna çok zaman ayıramayabilirsin. Özelikle ilk günler zor geçiyor ama her şeye değiyor.Hamileyken ben de çok dikiş dikmiştim en son denemem de oğlumun ayağından bir toplu iğne çıkarınca dikiş dikmekten vazgeçtim. Sana tavsiyem eğer ayırabiliyorsan dikiş için ayrı bir oda ayırman ve kapısını kilitlemeyi alışkanlık haline getirmen. Yine de bu yaramazları durdurmak zor:)İlk günler zor geçer ama zamanla alışırsın sakın moralini bozma, şu an evim peşmerge kampı gibi ama hayatımdan memnunum…

 39. >Ben de bugün aynı elbiselerin gri ve kahverengisini Batikten 9.90 a aldım. Şu an hamile değilim ama hem hamilelikte hemde normal zamanda bence harika bi fikir, çok teşekkürler. Sizinki kadar süper olmasa da mutlaka yapıp denemeliyim…Ayrıca dünyanın en mükemmel, en eşsiz duygusunu ertelemeyip bebek bekliyor olmanıza da çok sevindim.Herşey gibi hamilelikte çok yakışmış. Sağlıcakla mucizenize kavuşmanızı dilerim…

 40. >Ben de bugün aynı elbiselerin gri ve kahverengisini Batikten 9.90 a aldım. Şu an hamile değilim ama hem hamilelikte hemde normal zamanda bence harika bi fikir, çok teşekkürler. Sizinki kadar süper olmasa da mutlaka yapıp denemeliyim…Ayrıca dünyanın en mükemmel, en eşsiz duygusunu ertelemeyip bebek bekliyor olmanıza da çok sevindim.Herşey gibi hamilelikte çok yakışmış. Sağlıcakla mucizenize kavuşmanızı dilerim…

 41. >*makyaj cantam: Çok teşekkürler :=)*unicorn: hazır olarak bulman zor herhalde ama beli lastikli etek ucu dantelli kloş etek dersen herkes anlar.*güneş: teşekkürler*touch the sky: ona da sıra gelecek inşallah*semra: :)) ben dee*izmir istanbul arası: kesinlikle, fiyatı da uygun.*atolye nott: kalmıştır bence.*rumeysa: farklı birşey olsun istedim.*antigone: ilk fırsatta :)*maceraperest: O tarz maalesef görmedim.*cigdem: Fotoğraflayacağım mutlaka*sanemiko: belki kalır, çok vardı ama.*franbuaz: teşekkürler*dersaadet: evet eskileri hiç beğenmiyorum ben de baktıkça :(*naturistkush: teşekkür ederim.*sallamacay: :)*fashion passion: teşekkürler*chilekli pasta: teşekürler*love and smile: inşallah.*kelebeknehir: Evet ilk günler öyle oluyor diye duyuyorum ben de. Bakalım bir düzene oturtmaya çalışacağım artık.*müge: siz de güle güle kullanın. Çok teşekkürler güzel temennileriniz için.

 42. >*makyaj cantam: Çok teşekkürler :=)*unicorn: hazır olarak bulman zor herhalde ama beli lastikli etek ucu dantelli kloş etek dersen herkes anlar.*güneş: teşekkürler*touch the sky: ona da sıra gelecek inşallah*semra: :)) ben dee*izmir istanbul arası: kesinlikle, fiyatı da uygun.*atolye nott: kalmıştır bence.*rumeysa: farklı birşey olsun istedim.*antigone: ilk fırsatta :)*maceraperest: O tarz maalesef görmedim.*cigdem: Fotoğraflayacağım mutlaka*sanemiko: belki kalır, çok vardı ama.*franbuaz: teşekkürler*dersaadet: evet eskileri hiç beğenmiyorum ben de baktıkça :(*naturistkush: teşekkür ederim.*sallamacay: :)*fashion passion: teşekkürler*chilekli pasta: teşekürler*love and smile: inşallah.*kelebeknehir: Evet ilk günler öyle oluyor diye duyuyorum ben de. Bakalım bir düzene oturtmaya çalışacağım artık.*müge: siz de güle güle kullanın. Çok teşekkürler güzel temennileriniz için.

 43. >merhaba laçin peros nerede var o elbiselerden nereden alabilirmtşkrler smdiden, merve

 44. >merhaba laçin peros nerede var o elbiselerden nereden alabilirmtşkrler smdiden, merve

 45. >*merve: Optimum Outlet, Kadıköy, Bağdat Caddesi'nde var. Burada : http://www.peros.com.tr/subeler.html tam listesi var.

 46. >*merve: Optimum Outlet, Kadıköy, Bağdat Caddesi'nde var. Burada : http://www.peros.com.tr/subeler.html tam listesi var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: